Dzięki temu gałązki będą uginać się od owoców. Ten nawóz sprawi, że maliny będą dorodne i pyszne

Krzewy malin często możemy znaleźć w polskich ogrodach. Nic w tym dziwnego, ponieważ ta roślina ma bardzo smaczne owoce, które stanowią główny składnik wielu przetworów i deserów. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio nawozić maliny. Dzięki temu ich gałęzie będą się uginać od owoców.

Maliny to prawdziwy przysmak wielu osób. Nic więc dziwnego, że tak wiele ogrodników decyduje się posadzić je na swojej ziemi. Jeśli chcesz, aby gałęzie dosłownie uginały się od owoców, koniecznie zastosuj ten domowy nawóz.

Zobacz wideo Zwalczają gorączkę, biegunkę i są pyszne! Trwa sezon na maliny

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Nawóz do malin. Sięgnij po ten owoc, a zbiory będą obfite

Maliny to wspaniałe owoce. Można jeść je na surowo lub z powodzeniem dodawać do deserów. Warto więc wyhodować je we własnym ogródku. Uprawiane samodzielnie, będą smakować jeszcze lepiej. Oprócz zapewnienia krzewom odpowiedniej ilości wody czy słońca trzeba pomyśleć także o odpowiednim nawożeniu. Nie musisz jednak kupować żadnych drogich sklepowych specyfików. Wystarczy domowy nawóz z tropikalnego owocu. Aktualnie zbliża się czas na drugie wzmocnienie malin. To okres, w którym potrzebują dużo fosforu. Ten pierwiastek znajdziesz w bananie. Instrukcja wykorzystania tego owocu do stworzenia nawozu jest naprawdę prosta.

  1. Potnij skórki od banana na kawałki. 
  2. Następnie wysusz przygotowany produkt. 
  3. Suszone skórki zetrzyj na proszek.
  4. W kolejnym kroku zmieszaj nawóz z ziemią, gdzie rosną maliny. 

Gotowe. Dzięki temu gałęzie będą dosłownie uginać się od owoców. Możesz jednak wykorzystać banana także w inny sposób. 

Nawóz z banana może mieć różne formy. Dzięki niemu rośliny będą bujne i zdrowe

Banana można przygotować jako nawóz również w innej formie. Każda z nich będzie doskonale nadawać się do wzmocnienia malin. Musisz jednak wiedzieć, że kiszonka ze skórek od banana będzie zdecydowanie najlepszym wyborem, jednak jest najbardziej czasochłonna. 

  • Kiszonka ze skórek od banana - pokrój skórkę banana i umieść w słoiku. Następnie zalej przegotowaną, ale ostudzoną wodą. W kolejnym kroku odczekaj dwa tygodnie. Podczas oczekiwania, pamiętaj, aby regularnie mieszać zawartość słoika. Kiedy dwa tygodnie minął, rozcieńcz nawóz z wodą w proporcji 1:10. Następnie wystarczy jedynie podlać maliny i gotowe. Roślina będzie dosłownie uginać się od owoców.
  • Włożenie skórki od banana do ziemi - to najszybszy ze wszystkich nawozów. Możesz włożyć samą skórkę owocu bezpośrednio do ziemi, w której rosną maliny. Kiedy będzie się rozkładać, zapewni twojej roślinie odpowiednie pierwiastki. Skórka musi być jednak zakopana naprawdę blisko malin, aby owoce mogły z niej skorzystać.
Więcej o: