Zamiast wydawać krocie na kosmetyki, włóż je do lodówki. Nawet tanie alternatywy nabiorą luksusowej jakości

Wiele osób od razu po zakupie zanosi swoje kosmetyki do łazienki. Według ekspertów można uznać to za spory duży błąd. Istnie dość długa lista produktów, które o wiele lepiej jest trzymać w zupełnie innym miejscu. Wszystko zależy od ich składu i działanie na skórę.

Znaczna część osób jako miejsce przechowywania swoich kosmetyków wybiera łazienkę. Wydaję się być ona najodpowiedniejszym miejscem, zważając na to, że to właśnie tam zazwyczaj nakładamy makijaż i robimy fryzury. Jednak, jak się okazuje, niektóre kosmetyki powinny być trzymane w zupełnie innym miejscu. Lista tych produktów jest stosunkowo długa. 

Zobacz wideo Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat. Patrycja Dobrzeniecka: "Nawet 15 lat mniej"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie trzymać kosmetyki? Luksusowa jakość bez kosmicznej ceny

Jeżeli chcemy, by nasze kosmetyki jak najdłużej zachowywały swoje właściwości i przydatność, powinniśmy odpowiednio je przechowywać. Choć duża część z nich może spokojnie leżeć w łazienkowej szafce, niektóre z nich o wiele lepiej będzie trzymać w lodówce - jest to głównie spowodowane warunkami panującymi w łazience. Wysoka temperatura i wilgoć, które tworzą się podczas brania gorących kąpieli czy długich relaksacyjnych pryszniców, mogą mieć bardzo negatywne skutki dla niektórych preparatów. Te warunki mogą powodować szybsze psucie się niektórych kosmetyków, a u innych mogą skutkować straceniem swoich właściwości. Na szczęście, aby do tego nie dopuścić, wystarczy przełożyć je do lodówki. Dzięki temu ich jakość będzie o wiele lepsza, a dodatkowo skorzystamy z nich o wiele dłużej. 

Te kosmetyki warto włożyć do lodówki. Zaoszczędzi nam to sporo pieniędzy 

List, produktów, które powinniśmy trzymać w lodówce, jest dłuższa, niż mogłoby się wydawać. To gdzie powinny być trzymane, w dużej mierze zależy od ich właściwości oraz składu. W zimnie powinno się przechowywać wszystkie kosmetyki "bio". Ich ekologiczny skład wyklucza stosowanie jakichkolwiek konserwantów, co sprawia, że mogą się psuć o wiele szybciej -  powinniśmy pamiętać jednak, że oleje stanowią wyjątek. Kremy, żele czy sera pod oczy również powinny być umieszczane w lodówce. Nie tylko przedłuży to ich trwałość, ale będą też lepiej redukować opuchliznę pod oczami. Kolejną grupą "zimnolubnych" produktów są wszelkie kosmetyki z retinolem i witaminą C oraz sera przeciwzmarszczkowe, których bazę stanowią kwasy. 

Te kosmetyki działają lepiej, gdy są zimne. Znajdź dla nich miejsce w swojej lodówce

Do lodówki można również włożyć kosmetyki, które dzięki chłodnemu miejscu lepiej zachowają swoją konsystencję, oraz takie, którym chłód pozwala na większą efektywność. Oto one: 

  • Maseczki do twarzy w płachcie o działaniu kojącym, nawilżającym oraz odprężającym - niska temperatura pozwana na szybsze przyniesienie ulgi skórze i zredukowanie wszelkiego typów stanów zapalnych.
  • Roler do twarzy - schłodzone urządzenie pozwala na lepsze rozluźnienie skóry i korzystanie wpływa na wygląd oraz kondycję cery.
  • Szminka - lodówka zapobiegnie roztapianiu się jej w gorące dni i ułatwia użytkowanie.
  • Mgiełki do twarzy i ciała - trzymane latem w lodówce pozwolą na wzmocnienie odświeżającego działania.
Więcej o: