W ten sposób róże zostaną z tobą na zawsze. Wystarczy jeden produkt i odrobina cierpliwości

Czasami chcielibyśmy zachować wspomnienia na zawsze. Jeśli chodzi o kwiaty, istnieje na to prosty sposób. Jak suszyć róże? Znaleźliśmy dla was trzy najlepsze i najprostsze sposoby na wysuszenie zebranych płatków. Każdy z nich bez problemu można wykonać samodzielnie.

Zawsze kiedy dostajemy kwiaty, chcielibyśmy, żeby zostały z nami na zawsze. Na szczęście, istnieją proste sposoby na to, by rzeczywiście tak się stało. Wystarczy ususzyć płatki kwiatów i schować do pamiątkowego pudełeczka lub książki. Oprócz sentymentu suszone płatki róży mają wiele różnych zastosowań. W jaki sposób najlepiej je wysuszyć? Sprawdzamy.

Zobacz wideo Jak samemu zrobić nawilżane chusteczki do twarzy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak suszyć płatki róż? Jeden z trzech sposobów na wieczne kwiaty

Suszone płatki róży mogą być świetnym dodatkiem do mydeł, świec czy kąpieli. Zawierają hydrolat, który stanowi bazę wielu kosmetyków i toników. Warto pamiętać, że płatków róży nie powinno się zbierać do plastikowej reklamówki, ponieważ nie będą miały odpowiedniego dopływu powietrza. Strona vegetimeblog.pl prezentuje trzy sprawdzone sposoby na idealnie ususzone płatki róż za każdym razem. 

Pierwszy sposób opisuje jako najłatwiejszy. Do wykonania go potrzebny jest wyłącznie bawełniany woreczek. Wsypujemy do niego płatki róż, tak by zapełniły go mniej więcej w jednej trzeciej. Zawieszamy go w zacienionym miejscu, które koniecznie musi być suche. Największym minusem jest suszenia, jest czekanie. Musimy odczekać około dwóch, trzech tygodni, co jakiś czas potrząsając workiem. Po upływie tego czasu płatki róży powinny być ususzone, ale ich kolor powinien być zachowany. 

Jak suszyć róże w całości? Wystarczy taca lub talerz

Kolejny sposób jest tak samo łatwy jak poprzedni. Do wykonania go potrzebna będzie taca lub talerz. Powinniśmy upewnić się, że są one całkowicie suche, a następnie układamy płatki róż, upewniając się, że mają między sobą trochę wolnej przestrzeni. Tak jak w poprzednim sposobie, odkładamy talerz lub tacę w zacienionym i suchym miejscu. Po tygodniu musimy wszystkie płatki odwrócić na drugą stronę. Następnie musimy odczekać kolejny tydzień, by płatki były całkowicie wysuszone i gotowe.

Trzeci i ostatni sposób pozwala nam na wysuszenie kwiatów w całości. Te metoda sprawia, że płatki się nie kurczą i pozostają płaskie. Do wykonania jej potrzebować będziemy dwóch rzeczy: kartonu i kaszy manny. Na początku dno kartonu wysypujemy około centymetrową warstwę kaszy manny. Róże układamy w kartonie, jedna koło drugiej. Odchylając płatki, posypujemy je delikatnie. Odczekujemy od dwóch do trzech tygodni, aż będą gotowe. Następnie z kartonu wysypujemy kaszę mannę i wyjmujemy róże. Jeśli nie udało się nam odsypać całej kaszy manny, możemy usunąć ją za pomocą pędzelka. 

Trzeba uważać, by trzymać je w suchym miejscu i nie kłaść jeden na drugim, by nie spleśniały. Ususzone płatki można trzymać w słoiku, albo w bawełnianym worku. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA