Włóż sadzonki pomidorów do butelki i powieś do góry nogami. Plony będą dorodne i soczyste jak nigdy

Sadzenie pomidorów do gruntu jest najczęstszym sposób, hodowania tych warzyw, jednak nie jedynym. Dzięki temu sposobowi już nie będziesz musiał się głowić, jak wiązać pomidory. W taki sposób mogą posadzić pomidory nawet osoby, które nie mają zbyt wiele miejsca na balkonie.

Pomidory to wspaniałe warzywa, które są nie tylko pyszne, ale i bogate w składniki odżywcze. Oczywiście najsmaczniejsze są te okazy, które samodzielnie uda się nam wyhodować. Jak to zrobić? Okazuje się, że to o wiele prostsze niż się nam wydaje. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Jak hodować pomidory na balkonie? Ten trik sprawi, że będą dorodne i soczyste 

Pomidory w butelce możesz posadzić nawet na początku czerwca. Czego będziemy potrzebować? Po pierwsze sadzonek. Wystarczy, że użyjesz ziaren pomidora, którego masz w domu, możesz sięgnąć nawet po zgniłe warzywo. W kolejnym kroku rozłóż nasiona na wodzie lub wacie i postaw w nasłonecznionym miejscu, już po kilkunastu dniach ziarna zaczną kiełkować. Wówczas będzie można przesądzić je do plastikowej butelki. Zanim w butelce pojawią się sadzonki, należy ją odpowiednio przygotować. Najpierw odcinamy dno butelki, a jej wnętrze wykładamy folią aluminiową. Następnie wsadzamy sadzonkę w taki sposób, aby wychodziła z szyjki. Na koniec wsypujemy do butelki ziemię i wieszamy ją do góry nogami. 

To nie tylko łatwy sposób na posadzenie pomidorów, ale też bardzo praktyczny. Po pierwsze, na naszym balkonie będziemy mieć znacznie więcej miejsca, niż gdybyśmy posadzili je w tradycyjny sposób. Nie musimy także przejmować się żadnymi podporami, ponieważ pomidory będą się trzymać dzięki grawitacji. Na tym jednak nie koniec, dzięki temu pomidory mają lepszy dostęp do światła, a woda, którą podlewamy roślinę, trafia bezpośrednio do korzeni. 

Czym nawozić pomidory - domowe sposoby na pyszne warzywa. Prosty preparat zdziała cuda 

Wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo nawozić pomidory. Okazuje się, że potrzebujesz do tego tylko wody i jednego popularnego produktu, który znajdziesz w każdym sklepie spożywczym. Jak przygotować domowy preparat? Wystarczy wlać do naczynia pięć litrów wody i rozpuścić w nich 50 gramów drożdży piekarskich. Następnie odstawiamy miksturę na godzinę. Po tym czasie możemy przelać nawóz do butelki z atomizerem i spryskać nim pomidory. Taki zabieg warto przeprowadzać raz w tygodniu w okresie wegetacyjnym.  

Może Ci się też spodobać:

Sposób na ćmy bukszpanowe. Rozpuść w wodzie, spryskaj i patrz, jak szkodniki spadają z roślin
Zapamiętaj, czego nie podlewać gnojówką z pokrzyw. Możesz stracić wartościowe plony 
Tak moja babcia odstrasza koty od roślin. Zrób to, a mruczek już nigdy nie rozkopie twoich grządek

Więcej o: