Domowy sposób na mrówki w ogrodzie. Wystarczy posypać szczyptę na mrowisko, a więcej tu nie wrócą

Jednymi z najpopularniejszych szkodników w ogrodzie są mrówki. Potrafią spustoszyć ogród i rosnące w nim rośliny. Zanim sięgniesz po chemię, wypróbuj ekologiczny oprysk na mrówki w ogrodzie. Wyjaśniamy jak działa cynamon na mrówki oraz inne domowe sposoby w walce z tymi owadami.

Mrówki w ogrodzie mogą być wieloletnim problemem. Niekiedy trudno się ich pozbyć, a czasami szkodniki przenoszą się do domu i żyją tam miesiącami. Wiele osób w tej sytuacji zrobiłoby dezynsekcję, ale zanim podejmiesz taki krok wypróbuj bardziej ekologicznych i tańszych metod. Środki ze sklepu mogą niekorzystnie wpłynąć na środowisko i innych domowników, szczególnie tych czworonożnych. Sprawdź domowe sposoby na mrówki w ogrodzie i w domu. Wydasz zaledwie kilka złotych, a problem już nie wróci.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na mrówki w ogrodzie. Pozbędziesz się szkodników na dobre

Wraz ze wzrostem temperatur zwiększa się ilość owadów w okolicy. Jednymi z najbardziej uciążliwych są mrówki. Mogą nie tylko uszkadzać drzewa i drewniane elementy na działce, ale też opiekować się innymi szkodnikami, np. mszycami, które żerują na roślinach uprawnych w ogrodzie. Najskuteczniejszą metodą na mrówki jest zniszczenie ich gniazda. Zanim sięgniesz po chemię ze sklepu wypróbuj bardziej ekologicznych środków. Ten domowy sposób na mrówki sprawi, że pozbędziesz się ich w mgnieniu oka. Jest nim roztwór octu i wody. Wystarczy, że zmieszasz te składniki w proporcji 50:50 i spryskasz nimi gniazdo, a także ścieżki, którymi chodzą owady. Czasami wystarczy posypać mrowisko sodą oczyszczoną lub zalać gniazdo wrzątkiem. Jeśli zniszczysz je razem z królową, to problem już nie wróci.

Jak działa cynamon na mrówki? Te rośliny odstraszą owady

Mrówki są wrażliwe na niektóre rośliny i przyprawy. Jedną z nich jest cynamon, którego zapach skutecznie odstrasza owady. Wystarczy, że posypiesz nim mrowisko lub miejsce, w którym najczęściej pojawiają się szkodniki, a więcej tu nie wrócą. Jeśli mrówki szczególnie upodobały sobie jedną rośliny, to rozsyp przyprawę wokół doniczki. Warto również posypać cynamonem wszelkie szczeliny, przez które owady mogą dostać się do domu. Podobnie działanie mają niektóre rośliny, których zapach odstraszy owady:

 • lawenda,
 • tymianek,
 • pokrzywa,
 • liście pomidorów,
 • mięta,
 • piołun,
 • wrotycz,
 • majeranek,
 • nagietek,
 • czosnek,
 • pietruszka.

Zasadź je w ogrodzie, a mrówki szybko się z niego wyprowadzą. Warto wybrać miejsca blisko domu, żeby owady unikały budynku i nie wchodziły do środka.

Może Cię też zainteresować:
Kalendarz ogrodnika 2023: rośliny cebulowe zimujące w gruncie. Które należy wykopać w czerwcu?
Nie sadź tych roślin przy pomidorach. Sprawią, że uprawy zmarnieją, a warzywa będą małe i niesmaczne
- Sposoby ogrodników na piękną murawę. Skorzystaj z tych porad i ciesz się zielonym i miękkim trawnikiem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.