Weź to warzywo i zrób najskuteczniejszy preparat na mszyce. Domowy oprysk szybko usunie szkodniki

Domowy środek na mszyce pozwoli ci w mgnieniu oka pozbyć się tych uporczywych szkodników. Okazuje się, że nie musisz wydawać kroci na chemiczne preparaty, aby uporać się z tymi owadami. Jak zwalczyć mszyce? Wystarczy przygotować bardzo prosty, a co najważniejsze, skuteczny oprysk.

Mszyce nie mają litości dla naszych kwiatów, warzyw oraz pozostałych roślin. Kiedy już pojawiają się w naszym ogrodzie, nie mamy co liczyć na to, że same opuszczą naszą posesję. Jeśli tylko zauważymy na naszych uprawach te drobne owady, musimy zacząć działać błyskawicznie. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Jak zrobić oprysk na mszyce? Wystarczy sięgnąć po popularne warzywo 

Mszyce to niewielkie owady o delikatnym ciele, mogą być białe, zielone lub czarne. Szkodniki te żywią się sokami roślin, co dotkliwie odczuwają nasze kwiaty oraz warzywa. Przez to hamuje się wzrost roślin, kwiaty mogą nie zakwitnąć, a owoców może być niewiele albo nawet wcale. Na szczęście uratujesz swoje uprawy od tego szkodnika, stosując ten prosty, domowy oprysk. Choć mszyce lubią bytować na wielu roślinach, to jednak zapach niektórych z nich skutecznie je odstrasza. Jednym z nich jest cebula. Wywar z tego warzywa sprawi, że mszyce w mig znikną z twojego ogrodu. Nawet jeśli w twoim ogrodzie nie ma mszyc, to warto zostawać oprysk na bazie cebuli, aby odstraszyć tego szkodnika. Jak przygotować wywar z cebuli? 

Co jest dobre na mszyce? Bez wątpienia oprysk z wywaru z cebuli

Do stworzenia domowego preparatu na mszyce potrzebujesz tylko jednej pokrojonej cebuli oraz 10 litrów wody. Włóż do garnka 75 gramów drobno pokrojonego warzywa, a następnie zalej go wodą. Kiedy woda zacznie wrzeć, zacznij gotować wywar na małym ogniu przez około 30 minut. Po upływie pół godziny odstaw garnek, aby preparat wystygł i przecedź całość do butelki z atomizerem. Tak przygotowanym wywarem musisz dokładnie spryskać wszystkie miejsca, w których pojawiły się mszyce. Preparat z cebuli nie tylko usunie z twoich upraw szkodniki, ale też zapobiegnie niektórym chorobom grzybowym.   

Może Ci się też spodobać:

- Dzięki temu gałązki będą uginać się od owoców. Ten nawóz sprawi, że maliny będą dorodne i pyszne
- Najpiękniejsze rośliny do oczka wodnego. Te okazy będą zachwycać, a także oczyszczać wodę

- Sposoby ogrodników na piękną murawę. Skorzystaj z tych porad i ciesz się zielonym i miękkim trawnikiem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.