Wystarczą te trzy produkty. Naturalny środek na chwasty sprawi, że już nie urosną w tych miejscach

Chwasty wyrastające pomiędzy przerwami chodników znacząco pogarszają wygląd terenu przed domem. Często wyrywanie chwastów jest ciężkie i nieskuteczne. Dlatego warto poznać sposoby na pozbycie się chwastów w kilka chwil. Wystarczy użyć tych domowych produktów.

Chwasty to prawdziwa zmora, a jeszcze większą jest plewienie, odchwaszczanie, wydawanie pieniędzy na drogie preparaty chemiczne, które są szkodliwe dla środowiska. Aby oszczędzić i skutecznie usunąć chwasty, można samodzielnie wykonać preparat na bazie dwóch składników z domowej kuchni. 

Zobacz wideo Zastanawiasz się, jak usunąć plamę ze szminki na koszuli? Potrzebujesz jedynie...pianki do golenia!

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak usunąć chwasty domowym sposobem? Potrzebne będą trzy składniki 

Jest wiele domowych sposobów na pozbycie się chwastów. Skutecznym i sprawdzonym sposobem na pozbywanie się uciążliwych chwastów (przede wszystkim tych, które wyrastają między kostką brukową) będzie przygotowanie roztworu z soli i octu. Wystarczy przygotować 1 litr wody, pół szklanki soli, 250 ml octu, oraz łyżeczkę płynu do naczyń. Wszystkie składniki wystarczy ze sobą zmieszać, wlać do butelki z atomizerem, a następnie spryskać tym rośliny. Oprysk wykonywać najlepiej na suche rośliny, w trakcie upałów. Po upływie 3 dni chwasty powinny obumrzeć. Wersją dla leniwych jest po prostu przelanie samego octu do butelki z wodą i spryskanie tym kostki. Rośliny po kilku dniach poumierają a problem chwastów będzie z głowy. Innym również sprawdzonym sposobem będzie użycie wybielacza. Wystarczy spryskać nim chwasty, a kilka dni później wystarczy usunąć spalone przez preparat rośliny. Dodatkowym atutem tego sposobu jest to, że niszczy on również znajdujące się w glebie nasiona chwastów. 

Kiedy nie używać domowych środków odchwaszczających? O tym warto pamiętać 

Jeżeli postanowisz stosować sól kuchenną, wybielacz lub sodę oczyszczoną do walki z chwastami, musisz pamiętać, że jednocześnie dostają się one do gleby. W miejsce, w którym zostanie rozprowadzony preparat, może już nic nie urosnąć. Dlatego, zanim zabierzesz się do odchwaszczania, weź pod uwagę, że najlepiej stosować je tam, gdzie nie planujesz uprawy żadnych roślin. Między innymi chodniki, podjazdy, tarasy czy patia. Zanim zastosujesz środek, wykonaj test na mniejszej powierzchni w celu sprawdzenia, czy środek jest bezpieczny dla danej nawierzchni. 

Może Ci się też spodobać: 
- Jeśli chcesz, aby lawenda w doniczce pięknie rosła, dodaj do ziemi ten produkt. Zadziała błyskawicznie
- Weź to warzywo i zrób najskuteczniejszy preparat na mszyce. Domowy oprysk szybko usunie szkodniki
- Wsyp to do doniczki, a twoje kwiaty rozkwitną w mgnieniu oka. Za niesamowity efekt zapłacisz tylko 2 zł

Więcej o:
Copyright © Agora SA