Wiemy, czy można podlewać trawę w słońcu. Jeśli marzysz o ogrodzie pełnym zieleni, lepiej o tym pamiętaj

Kto z nas nie marzy o posiadaniu przed domem lub w ogrodzie pięknego, zielonego trawnika? Rozpoczęcia dnia z filiżanką kawy na mięciutkiej trawie to definicja idealnego poranka, który może stać się rzeczywistością. Dowiedz się, jak prawidłowo podlewać wyścielenie ogrodu, aby rosło bujnie i zdrowo.

Pielęgnacja trawnika to nie tylko to coś znaczenie większego nić koszenie. Wymaga od nas uwagi i odrobiny poświęcenia. Jeśli chcesz mieć przed domem lub w ogrodzie piękny, zielony trawnik - dowiedz się jak o niego dbać oraz jak prawidłowo go podlewać. Czy można kosić trawę oraz podlewać ją w pełnym słońcu? Te zabiegi należy wykonywać w konkretnych terminach, aby uzyskać najlepszy efekt. 

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W jakich godzinach podlewać trawnik? Wskazówką będzie pogoda

Podlewanie trawnika wydaje się czymś banalnie prostym, prawda? I takie też jest, jednak należy pamiętać o tym, aby robić to w odpowiednim terminie. Najlepszy czas na nawadnianie trawy w ogrodzie to koniec wiosny. Pamiętaj, aby zacząć od takich obszarów, na których widoczne są suche miejsca. W zależności od panującej pogody częstotliwość podlewania może być inna. Jeśli opady w ogóle nie występują, podlewaj trawnik codziennie, natomiast jeśli trawnik otrzymał naturalne nawodnienie w postaci deszczu, możesz robić to co dwa lub trzy dni.

Wiele osób zapomina, że podlewanie trawnika należy sobie odpuścić w najcieplejszej porze dnia, gdyż może to skutkować poparzeniem źdźbeł i innych roślin wokół. W momencie gdy słońce jest wysoko, a jego promienie są dość silne, lepiej nie nawadniaj murawy, ponieważ będzie to tzw. syzyfowa praca. Najlepiej robić to z samego rana lub pod wieczór. Optymalna ilość wody przeznaczona do podlewania metra kwadratowego trawnika to około 8 litrów

Jak dbać o trawę latem? Pistolet do podlewania ułatwi ci życie 

Większość ogrodników i amatorów podlewa trawę zraszaczem, ale należy pamiętać, że najlepiej sprawdzi się końcówka typu pistoletowego. W ten sposób mamy możliwość regulacji intensywności strumienia wody. Jeśli masz do podlania bardzo duży obszar, warto zainwestować w zraszacz przenośny, statyczny, wahadłowy lub rotacyjny. Pielęgnacja trawnika to nie tylko jego podlewanie, nie zapominajmy o jakże ważnym koszeniu, które powinno wykonywać się regularnie np. raz w tygodniu. Koszenie trawy najlepiej zostawić sobie na wieczór, przez noc źdźbła będą miały czas na regenerację, a rano czynność ta może być trudniejsza ze względu na rosę. 

Może Cię zainteresować:
Te kolczyki uważaliśmy za totalny obciach. Dzięki Hailey Bieber wróciły na szczyt największych trendów
Monika Olejnik pokazała zdjęcie sprzed ponad 20 lat. Fani przecierają oczy. "Nic się Pani nie zmieniła"
Takiej roli Nikodem Rozbicki nie mógł sobie wymarzyć. Zagra polskiego wieszcza w nowym filmie TVP

Więcej o:
Copyright © Agora SA