To prawdziwy pogromca mszyc. Spryskaj rośliny napojem, który masz już w domu i pozbądź się szkodników

Ten domowy preparat na mszyce sprawi, że szkodniki przestaną żerować na twoich uprawach. Okazuje się, że z powodzeniem przygotujesz domowy środek na mszyce z popularnego napoju, który otrzymasz w każdym sklepie. Jak przygotować oprysk na mszyce? Wyjaśniamy!

Uprawa warzyw, owoców, kwiatów oraz pozostałych roślin wymaga od ogrodników i ogrodniczek mnóstwa pracy. Ważne jest regularne podlewanie roślin, prawidłowa pielęgnacja oraz walka ze szkodnikami. Podpowiadamy, co należy zrobić, aby pozbyć się z ogrodu mszycy raz na zawsze. 

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Coca-Cola na mszyce. Jak zrobić oprysk z popularnego napoju? 

Coca-Cola to napój, który bez trudu znajdziemy w każdym sklepie spożywczym. Składniki, które zawiera, czyli cukier i kofeina, skutecznie pozwolą ci rozprawić się z uporczywymi szkodnikami, które żerują na twoich uprawach. Cukier zwabi wygłodniałe mszyce, natomiast kofeina zadziała jak środek owadobójczy. Kiedy szkodniki ją spożyją będą miały znaczne trudności z poruszaniem się, przez co zaczną obumierać. Co więcej, w Coca-Coli zawarty jest kwas foliowy, który pomaga w niszczeniu ich ciała. Warto jednak pamiętać, że cola stosowana jako oprysk w dużych ilościach może osłabić kwiaty oraz pozostałe rośliny

Czym zwalczyć mszyce? Dzięki temu szkodniki znikną z twoich roślin w mgnieniu oka

Oprysk na bazie Coca-Coli przygotujemy wyłącznie z dwóch składników. Gazowanego napoju oraz wody. Wystarczy, że połączysz oba produkty w promocji 1:1, a następnie przelejesz preparat do butelki z atomizerem. W kolejnym kroku wystarczy spryskać mszyce przygotowanym środkiem. Jeśli obawiasz się, stosowania takiego oprysku bezpośrednio na rośliny, to możesz wypróbować inny sposób. Wystarczy, że przelejesz colę do płaskiego naczynia i położysz go w miejscu, gdzie znajduje się najwięcej mszyc. Zbawione słodkim zapachem napoju będą starały się do niego dostać. 

Cola przyda ci się nie tylko podczas walki z mszycami. To także sprawdzony środek, który usunie rdzę z narzędzi, gwoździ, monet, śrub oraz innych metalowych przedmiotów. Bez trudu poradzi sobie także z kamiennym osadem, który pojawił się np. na armaturze, kabinie prysznicowej czy toalecie. 

Może Ci się spodobać:

- Polskie bociany zajadają się owadami. Co jest przyczyną takiej zmiany w ich diecie? Chodzi o kompromis
- Ubrania, które przyciągają niebezpieczne owady. Tych kolorów lepiej nie zakładaj na siebie latem
- Lasy Państwowe ostrzegają przed tym owadem. Jego użądlenie jest boleśniejsze od ugryzienia szerszenia

Więcej o: