Gdzie wyrzucić płytki? Bez specjalnego kontenera się nie obejdzie

Gdzie wyrzucić płytki? Wbrew pozorom takie odpady stają się problemem nie tylko po budowie domu, ale często pozostają nam nawet po niewielkim remoncie. Jak sobie z nimi poradzić? Podpowiadamy.

Płytki PCV - gdzie wyrzucić?

Gdzie wyrzucić płytki PCV? Wybór odpowiedniego miejsca czy pojemnika jest tu kluczowy. Przede wszystkim chodzi o to, że każdy remont powinien być dobrze pomyślany. Jednym z ważnych aspektów będzie takie działanie, aby można było szybko i zgodnie z dobrem środowiska naturalnego pozbyć się pozostałości. Płytki PCV są przy tym jednymi z popularnych okładzin ściennych i podłogowych. W różnych wersjach zdobią poszczególne pomieszczenia, czyniąc je także bardziej funkcjonalnymi. 

Jeśli zastanawiamy się nad tym, gdzie wyrzucić płytki PCV, powinniśmy najpierw upewnić się co do ich faktycznego składu. Wykonanie z domieszkami innych materiałów sprawia, że powinniśmy takie śmieci wyrzucać do innych pojemników.  

Płytki PCV, czyli płytki winylowe, odznaczają się bogatym wzornictwem. Dlatego też wciąż chętnie wykorzystuje się je w pracach wykończeniowych - pomimo dużej dostępności innych materiałów. Przede wszystkim utylizacja nie może odbywać się w oparciu o zwyczajne pojemniki na śmieci w różnych kolorach, które służą zwyczajnej segregacji odpadów.

Zobacz wideo Co się dzieje z naszymi śmieciami? Gazeta.pl z wizytą w sortowni BYŚ

Gdzie wyrzucić płytki ceramiczne lub PCV?

Gdzie wyrzucić płytki ceramiczne lub PCV? Przede wszystkim takie odpady są dla nas problemem wtedy, gdy przeprowadzamy remont lub jesteśmy tuż po budowie domu. W świetle prawa i przyjętych klasyfikacji są to więc odpady budowlane. Należy zamówić dla nich specjalny kontener w firmie, która specjalizuje się w odbieraniu i utylizacji pozostałości po budowach i remontach. Takie rozwiązanie ma również uzasadnienie praktyczne: w szczególności płytki ceramiczne odznaczają się bardzo dużym ciężarem. Właśnie dlatego ich odbieranie w specjalnych kontenerach jest tu podstawową opcją działania.

Gdzie wyrzucić płytki ceramiczne? 

Gdzie wyrzucić płytki ceramiczne lub nawet PCV wtedy, gdy mamy ich stosunkowo niewiele? Zdarza się przecież, że ilość pozostałości po remoncie jest raczej niewielka. Wówczas zamówienie specjalnego kontenera może się okazać nieopłacalne. Jakie środki przedsiębrać w takiej sytuacji? Optymalnym rozwiązaniem może się okazać Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Gdzie można znaleźć takie miejsce? PSZOK działa w każdej gminie, która wyznacza odpowiedni punkt dla selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. To jednak nie wszystko, bo niektóre samorządy prowadzą mobilną zbiórkę tego typu śmieci. To duże ułatwienie zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o odpady wielkogabarytowe, które właśnie przez swoje wymiary sprawiają trudność podczas transportu. Gdzie szukać informacji o takich punktach lub selektywnej zbiórce odpadów? Najlepiej zasięgnąć takich informacji we własnej gminie. 

Zobacz też: Karton po soku - segregacja śmieci jest bardzo ważna i warto znać jej zasady

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.