Tak pozbędziesz się chwastów z trawnika. Te babcine sposoby odmienią twoją murawę

Wraz z początkiem lata wielu ogrodników przypomina sobie o pielęgnacji trawnika. Niestety, ale ta część ogrodu jest często zaniedbywana, a pełni przecież ważną funkcję. Dowiedz się jak zadbać o swój trawnik oraz jak usunąć z niego chwasty raz na zawsze.

Chwasty w trawie to zmora każdego ogrodnika. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na zlikwidowanie tych nieproszonych gości z murawy przed domem lub w ogrodzie. Dowiedz się jak usunąć chwasty z trawnika i ciesz się pięknym, zielonym terenem, którego będzie ci zazdrościł każdy sąsiad w okolicy. 

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się chwastów z trawnika? Spróbuj domowego sposobu

Utrzymanie pięknego i gęstego trawnika to nie lada wyzwanie oraz dość czasochłonne zajęcie. Mimo to zadbanie o niego i  efekt tych działań są warte wysiłku. Najczęstszym problemem okazują się być chwasty, które potrafią niemalże zaatakować całą murawę - a jak się ich pozbyć? Jednym ze sposobów jest ręczne usuwanie chwastów, jednak jeśli masz duży teren zielony, a jest ich także niemało, może ci się to nie spodobać. W takim wypadku proponujemy zacząć od skoszenia trawnika i jego nawodnienia. Te z pozoru podstawowe czynności mają duży wpływ na zachwaszczanie się murawy, dlatego tak ważne jest, aby regularnie kosić i podlewać trawę szczególnie latem, gdy panuje susza.

Jeśli chwasty nie chcą ustąpić i jest ich bardzo dużo, konieczne może być skorzystanie z oprysków, które zrobisz w domu. Wystarczy, że ocet z wodą wymieszasz w proporcji 2:1 i gotowe. Przygotowanym roztworem możesz spryskać trawnik zaatakowany przez chwasty. 

Jak dbać o trawnik? W ten sposób zawsze będzie idealnie zielony i gęsty

Każdy miłośnik ogrodnictwa chce, aby jego trawnik wyglądał perfekcyjnie. Oczywiście jest to możliwe, jeśli odpowiednio zadbamy o jego pielęgnację - jak dbać o trawnik, aby uniknąć chwastów i różnego rodzaju chorób? Oprócz regularnego podlewania i koszenia pojawia się także kwestia nawożenia i zapewnienie odpowiednich składników odżywczych glebie. Jeśli chcesz wzmocnić swoją murawę, wykorzystaj nawóz bogaty w fosfor i potas. Dodatkowo nie zapominaj o dostarczeniu trawie tlenu - mowa o napowietrzaniu murawy - aeracji. Taki zabieg możesz wykonać za pomocą wideł lub butów z kolcami, którymi należy nakłuć glebę na głębokość ok. 10 cm. W ten sposób następuje jej rozluźnienie i powstają świetne warunki do wzrostu

Więcej o:
Copyright © Agora SA