To trzeba zabrać na wakacje pod namiotem. Tych przedmiotów nie może zabraknąć podczas biwaku

Wiele osób podczas wakacji planuje wyjazdy pod namiot. Organizacja biwaku to nie lada wzywanie, a jeśli wybierasz się na tego typu wycieczkę, pamiętaj o dokładnym spakowaniu plecaka. O tych rzeczach musisz pamiętać, nocując pod namiotem. Czego nie może zabraknąć?

Lato to czas, gdy wiele osób decyduje się na wycieczki pod namioty. To oczywiście świetna przygoda, ale także mnóstwo zaoszczędzonych pieniędzy na hotelach czy apartamentach. Jeśli w tym roku planujesz wyjazd pod namiot, pamiętaj o tych rzeczach. Dobrze spakowana torba to już połowa sukcesu, później wystarczy rozłożyć namiot, co czasami również jest nie lada wyzwaniem. 

Zobacz wideo Roxie Węgiel w rozmowie z Plotkiem rozlicza swoje ostatnie pięć lat kariery

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zabrać pod namiot? Lepiej o tym nie zapomnij. Bez tego możesz nie przespać całej nocy

Dla każdego miłośnika natury, wyjazd pod namiot to coś bardzo przyjemnego i relaksującego. Jednak do tego typu przygody należy się odpowiednio przygotować i spakować plecak tak, aby znalazły się tam najważniejsze rzeczy. Wyposażenie na biwak to coś, na co warto zwrócić uwagę, szczególnie wtedy gdy wyjeżdżamy daleko poza miasto, gdzie w pobliżu nie ma sklepów. Jedną z głównych rzeczy, o której nie można zapomnieć, jest oczywiście śpiwór i karimata lub materac. Bez tego, rano może obudzić cię z solidnym bólem pleców, po spaniu na ziemi. W kwestii bólu, podczas biwaku może zdarzyć się mały wypadek, warto więc pamiętać o zabraniu ze sobą apteczki pierwszej pomocy, a także sprayu odstraszającego kleszcze i komary. Co jeszcze zabrać ze sobą na noc pod namiotem?

Lista niezbędnych rzeczy na biwak w lesie i nie tylko. Wycieczka pod namiot może być niesamowitym przeżyciem

Wybierając się na wycieczkę pod namiot, warto przed wyjazdem stworzyć sobie listę rzeczy, które muszą znaleźć się w plecaku. Taka podróż nie może odbyć się bez latarki czy kompasu - te narzędzia wskażą ci odpowiedni kierunek jak i oświetlą drogę podczas nocnego spaceru np. po lesie. W plecaku znajdź także miejsce na kuchenkę elektryczną lub zabierz ze sobą podpałkę do ogniska czy grilla. Jeśli masz zamiar kąpać się w pobliskich jeziorach, nie zapomnij o klapkach, stroju kąpielowym i ręcznikach. Kosmetyczkę uzupełnij jedynie w niezbędne rzeczy, takie jak chusteczki nawilżane, antyperspirant, krem przeciwsłoneczny czy papier toaletowy. Przed wyjazdem sprawdź prognozę pogody, jeśli możliwe są opady i wiatry, pamiętaj o zabraniu ze sobą odpowiedniego stroju. Jeśli masz miejsce, dobrze jest wziąć sobie buty na zmianę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.