Więdnięcie pomidorów to nie lada problem. Połącz je z wodą i podlej. Ta mikstura uratuje warzywa

Pomidory to warzywa, które latem są chętnie jedzone przez wielu Polaków. Ogrodnicy, którzy je sadzą niestety muszą czasami walczyć z chorobami, jakie atakują krzewy. Zdarza się, że warzywa nagle marnieją, ale mamy na to sposób. Ta mikstura pomoże twoim pomidorom w kilka chwil.

Pomidory są najczęściej uprawiane w przydomowych ogrodach, szklarniach jak i na balkonach. Pyszne, soczyste i zdrowe warzywa mają wielu fanów, jednak ich pielęgnacja i uprawa czasami może przetestować cierpliwość hodowcy. Jeśli twoje pomidory marnieją, ta mikstura może im pomóc. Dowiedz się, jakie są najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji pomidorów oraz jak uratować je domowym sposobem.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego pomidory marnieją? Może to być spowodowane nieprawidłową pielęgnacją

W wielu polskich ogrodach możemy natrafić na krzewy pomidorów. To właśnie te warzywa chętnie dodajemy do ulubionych potraw i jemy z pieczywem, szczególnie latem. Bez wątpienia okazy hodowane samodzielnie w ogrodzie należą do tych najsmaczniejszych. Niestety ogrodnicy czasami całkiem nieświadomie popełniają błędy w pielęgnacji pomidorów, a jednym z najczęstszych jest niedostarczenie warzywom odpowiedniej ilości światła. Jeśli chcesz, aby rosły zdrowo, musisz zapewnić im sporo promieni słonecznych. Drugim błędem jest nieodpowiednia temperatura - pamiętaj, warzywa te najlepiej będą rosły kiedy wynosi ona od 20 do maksymalnie 30 stopni. Jak każda roślina, pomidor także potrzebuje sporo składników odżywczych, czyli czasami należy zastosować nawożenie. Brak tego elementu w pielęgnacji, może sprawić, że warzywa zwiędną i nie będą nadawały się do spożycia. Jednak jeśli twoja pielęgnacja wygląda dobrze, możliwe, że warzywo zaatakowała choroba grzybowa, a dokładnie fuzaryjne więdnięcie pomidora. Jak sobie z tym poradzić?

Co na więdnięcie pomidorów? Zastosuj domową odżywkę, która pomoże ratować twoje plony

Fuzaryjne więdnięcie atakuje tego typu warzywa dość często, a jak się objawia? Krzak przestaje rosnąć, usycha i całość więdnie. Czasami jeśli zareagujemy w miarę szybko, można jeszcze uratować roślinę, np. za pomocą domowej odżywki wspomagającej. Wystarczy, że do blendera wrzucisz i wymieszasz 10 liści laurowych oraz skorupki z dwóch jajek. Następnie należy dodać dwa litry ciepłej wody, zblendować i odstawić na 12 godzin. Po tym czasie szklankę mikstury rozcieńcz w pięciu litrach wody i podlej nią krzaki pomidorów. Dzięki odżywce roślina powinna odżyć, jeśli będzie stosowana regularnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.