Te kwiaty odmienią twój ogród. Posadź je w sierpniu, a będą cieszyć oko nawet jesienią

Choć może się wydawać, że sierpień jest raczej miesiącem zbiorów plonów i ewentualnych prac porządkowych, tak naprawdę lista roślin, jakie można sadzić, jest bardzo długa. Jeśli będziemy się trzymać tych terminów, nasz ogród będzie zachwycać nawet jesienią.

Sierpień jest miesiącem kiedy dojrzewa wiele plonów, a na rabatach można podziwiać różnokolorowe rośliny w pełnej okazałości. Magii naszemu ogródkowi dodają również motyle i pszczoły, które przenoszą się z kwiatka na kwiatek. Niestety, mimo tego, że wiele roślin już kwitnie i owocuje, nie oznacza to, że to koniec naszej pracy. W sierpniu wciąż jest czas na wysiewanie do gruntu.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie kwiaty sadzić w sierpniu? Lista możliwości jest naprawdę długa

W sierpniu można jeszcze wysiać niektóre warzywa i zioła, tak by jeszcze można się było cieszyć plonami jesienią. Zanim jednak do tego dojdzie, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu gleby, jeśli chcemy posadzić rośliny prosto do rabat. Należy usunąć z niej wszystkie przekwitnięte rośliny oraz chwasty. Nie można również zapominać o nawożeniu ziemi kompostem oraz preparatami z dużą zawartością fosforu i potasu. Kolejnym krokiem jest motyczkowanie, tak, by pozbyć się wszelkich grudek. Sierpień jest idealnym czasem na sianie kwiatów dwuletnich i wieloletnich. Można wtedy zabrać się za sianie malwy, dziewanny, marchwi, łubiany, niezapominajek, bratków dzwonków ogrodowych i stokrotek. Koniec sierpnia i początek sierpnia będzie natomiast dobrym momentem, żeby wysiać nagietki, smagliczki, chabry, zawilce i fiołki. Jeśli nie przegapimy tego terminu, zdąża one podrosnąć do zimy, a co za tym idzie, później szybciej zakwitną i będą piękną ozdobą naszego ogrodu.

Te rośliny posadź na przełomie sierpnia i września. Twój ogród będzie dzięki temu piękny

Sierpień jest również odpowiednim czasem do sadzenia bulw zimowitów, dzięki czemu mogą zakwitnąć już jesienią. Do gruntu można posadzić również koper ogrodowy, rzodkiew, rzepę, szpinak, endywię, roszponkę, sałatę masłową i kruchą, jarmuż i kalarepę. Końcówka sierpnia sprawdzi się natomiast podczas sadzenia narcyzów i szachownic: cesarskiej i kostkowej. Końcówka lata będzie też świetnym momentem, by posadzić hortensje. Należy jednak pamiętać, by zrobić to w dość zacienionym stanowisku, gdyż sierpniowo-wrześniowe może nie być już tak ostre, wciąż ma możliwość poparzyć nasze kwiaty. Druga część lata jest też idealnym momentem na sadzenie różaneczników. Jeśli natomiast planujemy zabrać się za przesadzanie rododendronów, powinniśmy pamiętać, żeby dzień był wilgotny i bezchmurny.

Więcej o: