Ogrodnik ostrzega przed sadzeniem popularnego zioła w przydomowym ogródku. Tylko cierpliwi podołają

Mięta jest świetnym dodatkiem do dań, deserów i napojów. Każdy jednak, kto zdecydował się uprawiać ją samodzielnie w ogrodzie, wie, że jej rozrastanie potrafi być powodem wielu frustracji. Okazuje się, że jest na to jeden prosty sposób. Będziemy potrzebować jedynie wiadra i łopaty.

Mięta jest bardzo lubianym ziołem. Można z niej przygotować herbatę, stanowi świetny dodatek do napojów i dań. Jednak trzeba uważać podczas uprawiania jej w swoim przydomowym ogródku. To zioło ma zwyczaj wymykać się spod kontroli podczas rośnięcia. Na szczęście pewien ogrodnik podzielił się swoim sekretem, jak to powstrzymać.

Zobacz wideo Zioła w domowej kuchni - jak przedłużyć ich żywotność, hodować i mrozić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak uprawiać miętę? Będziemy potrzebować wiadra i łopaty

W swoim niedawnym filmie na TikToku użytkowniczka publikująca pod nazwą @Ibhomespiff postanowiła podzielić się ze swoimi obserwatorami, w jaki sposób powstrzymać miętę przed sianiem spustoszenia w ogrodzie. Według niej, jedyne czego będziemy potrzebować to łopata i wiadro. W swoim nagraniu powiedział:

Mięta rozprzestrzenia się łatwo i szybko. U mnie w ogrodzie rozsiewa się z jednej rabatki na drugą. Utrzymanie jej pod kontrolą może być frustrujące. Pokaże więc teraz pewną przydatną sztuczkę. 

Jej rozwiązanie jest proste. Wystarczy przenieść miętę do wiadra, którego pojemność jest większa niż 7,5 litra. Dzięki temu powinniśmy być w stanie powstrzymać jej rozprzestrzenianie. Naszą posadzoną w ziemi miętę delikatnie podnosimy z gleby za pomocą łopaty. Kolejnym krokiem jest wykopanie dziury na tyle dużej, by zmieściła bez problemu nasze wiadro. Następnie umieszczamy miętę w pojemniku i uzupełniamy braki ziemi. Wiaderko z miętą i ziemią wkładamy do wykopanej przez nas dziury, tak by wystawało na kilka centymetrów i zasypujemy. Należy również pamiętać o usunięciu wszystkich pędów mięty, które nie znalazły się w wiadrze. Dzięki temu powinniśmy opanować rozrastanie się tego zioła.

Samodzielna uprawa warzyw i ziół ma wiele korzyści. Internauci są zachwyceni tym trikiem

Internauci byli zachwyceni tym sposobem. W komentarzach dzielili się swoimi sztuczkami, które również pomagają ograniczyć rozrastanie się mięty. Jeden z nich napisał:

Musisz także upewnić się, że umieściłeś na dnie jakąś siatkę/tkaninę, aby zapobiec wyrastaniu korzeni

Uprawianie własnej żywność, takiej jak zioła i warzywa, może pomóc nam zaoszczędzić pieniądze podczas każdej wyprawy do  sklepu spożywczego. Sposób na miętę i możliwie też inne rośliny, które rosną w szybkim tempie, jakim podzieliła się tiktokerka, może sprawić, że nasze przydomowe ogrody będą bardziej wydajne, a przy okazji pozwoli nam oszczędzić czas, który przeznaczylibyśmy na pielęgnacje. Utrzymanie ładnego i uporządkowanego wzrostu jest kluczową kwestią podczas własnej uprawy ziół i warzyw. Dodatkowo dzięki samodzielnej hodowli sprawiamy, że nasza przestrzeń życiowa jest czystsza i bardziej ekologiczna. Trzeba bowiem pamiętać, że część roślin pochłania chemikalia, dwutlenek węgla inne szkodliwe elementy. Ogrody pomagają również wzbogacić i związać glebę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.