Udrożni odpływ w brodziku w mig. Wystarczy to wrzucić i zalać octem. Działa jak kret i jest bezpieczny

Zapchany odpływ w kabinie prysznicowej, wannie czy zlewie to powracający problem. Wiele osób stroni od używania chemicznych środków, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Okazuje się, że w domowych apteczkach możemy mieć preparat, który w kilka chwil rozwiąże nasz problem. Czego użyć? Wyjaśniamy!

Kiedy zatka nam się zlew lub brodzik należy od razu zacząć działać. W przeciwnym wypadku może się to skończyć nawet wizytą hydraulika. Mamy sposoby, jak pozbyć się tego problemu bez wzywania fachowców. Są proste w wykonaniu i zajmują tylko kilka minut.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zatkany brodzik - domowe sposoby. Co jest przyczyną niedrożności odpływu? 

Często nie jesteśmy w stanie uniknąć zatkanego brodzika. Przyczyn może być wiele, między innymi:

  • gromadzenie się w nim wypadających podczas mycia włosów,
  • osad z mydła oraz innych środków czyszczących,
  • nieodpowiednia pielęgnacja i czyszczenie,
  • niedrożność spowodowana mechaniczną przeszkodą np. zabawką.

Im wcześniej zdążymy zauważyć niedrożność, tym łatwiej będzie nam usunąć zalegające części. Zanim dojdzie do całkowitego zatkania odpływu, najpierw powinniśmy dostrzec nieco subtelniejsze sygnały, które mogą nie być tak oczywiste. Jednym z takich objawów jest charakterystyczne bulgotanie. Jeżeli zdarzy ci się usłyszeć taki dźwięk, to może oznaczać, że w odpływie znajduje się  przeszkoda, która utrudnia swobodny przepływ wody. Warto wtedy zacząć działać od razu, w przeciwnym wypadku może dojść do całkowitego zatoru. Pomocne przydadzą się domowe sposoby.

Jak odetkać odpływ w prysznicu? Wystarczy wrzucić do brodzika, zalać octem i poczekać

Sposobów na udrożnienie brodzika jest kilka. Jednym z najskuteczniejszych, choć nieoczywistych trików okazuje się być użycie aspiryny. Tabletka ta jest świetną alternatywą dla silnych środków żrących do udrożniania rur. Wystarczy wrzucić dwie tabletki do zatkanego odpływu, a następnie zalać szklanką octu. Po chwili usłyszysz charakterystyczny dźwięk, który przypomina wrzenie wody. Nie ma jednak powodów do obaw. To jest oznaka, że ocet wszedł w reakcję z tabletkami i zaczęło działać. Po ustaniu tego dźwięku należy zalać brodzik wrzątkiem. Ten trik skutecznie udrożni rury. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie sody oczyszczonej i octu. Wystarczy wsypać sodę do odpływu i zalać octem. Po chwili nastąpi reakcja chemiczna tych dwóch produktów, przez którą zacznie pojawiać się piana. Może również wydobywać się nieprzyjemny zapach z rur, nie ma jednak powodów do obaw. Tak zalany odpływ należy zostawić na godzinę, a następnie zalać brodzik wrzątkiem. Nieprzyjemny zapach i zatkany brodzik pójdą w zapomnienie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.