Włóż do mikrofali i ustaw na maksymalną moc. Uporczywe zabrudzenia i tłuste plamy znikną w kilka chwil

Jak wyczyścić mikrofalówkę ze spalenizny, brudu oraz tłuszczu? To pytanie spędza sen z powiek niejednej osobie. Okazuje się, że nawet z uporczywymi zabrudzeniami poradzą sobie domowe sposoby. Przedstawiamy tanie i skuteczne triki, które w mig wyczyszczą mikrofalówkę.

Nieregularnie czyszczona mikrofala zacznie zbierać na ściankach nieestetyczny osad po resztkach jedzenia, kleić się oraz nieprzyjemnie pachnieć. Regularne czyszczenie zapobiegnie takim sytuacjom. Dzięki tym domowym sposobom wyczyścić ją na błysk dosłownie w kilka chwil i to bez wysiłku. 

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić mikrofalówkę cytryną? Oto prosty sposób na odświeżenie urządzenia w mgnieniu oka

Istnieje łatwy i bezpieczny, a przede wszystkim tani sposób na czyszczenia mikrofali, który pozwoli ci bez trudu doczyścić sprzęt. Idealnie sprawdzi się w tej sytuacji roztwór wody z sokiem z cytryny. Oprócz usunięcia zabrudzeń zneutralizuje również nieprzyjemne zapachy dochodzące z wnętrza urządzenia. Wystarczy do miseczki wlać wodę, dodać odrobinę soku z cytryny a dla lepszego efektu można dorzucić też dwa plasterki owocu. Następnie włączyć urządzenie na najwyższą moc na pięć minut. Przez ten czas woda wydzieli duże ilości pary wodnej, która rozmiękczy brud i z łatwością będzie można go doczyścić. Po skończonej pracy mikrofali warto pozostawić miskę w środku jeszcze na kilka minut, a dopiero wtedy zabrać się za usunięcie zabrudzeń. Na uporczywe zabrudzenia czy przypalenia sposób ten może być zbyt delikatny. Na szczęście istnieje trik, który bez trudu poradzi sobie nawet z najbardziej uciążliwymi zanieczyszczeniami.

Czyszczenie mikrofali soda oczyszczona. Ten trik poradzi sobie nawet z zaschniętym jedzeniem i starym tłuszczem 

Dzisiejsze mikrofalówki oprócz podgrzewania jedzenia mają dodatkowe funkcje, które pozwalają na grillowanie żywności czy termoobieg. Niestety nieprawidłowe ich użycie skutkuje powstawaniem ciężkich do usunięcia przypaleń. Na szczęście istnieje na to sprawdzony sposób, który w mig rozwiąże problem. Wystarczy użyć sody oczyszczonej. Rozpuść dwie łyżki preparatu w szklance wody, a następnie włóż ja do mikrofalówki i włącz na minutę na maksymalną temperaturę. Po skończonej pracy wystarczy przetrzeć mikrofalówkę ręcznikiem papierowym. Para wodna zmieszana z sodą oczyszczoną powinna rozpuścić wszystkie przypalenia, dzięki czemu bez trudu wszystko powinno zejść. Aby zachować regularność i nie dopuścić do ciężkich zabrudzeń w mikrofali, warto co kilka dni przemyć środek urządzenia gąbką nasączoną wodą dodatkiem płynu do mycia naczyń. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.