Ukryta funkcja deski sedesowej. Niewiele osób o niej słyszało. Sprzątanie toalety zajmie tylko chwilę

Czyszczenie toalety z pewnością nie należy do ulubionych czynności. Wiele osób ma problem z domyciem miejsc znajdujących się w zakamarkach między muszą a deską klozetową. Na szczęście niektóre deski mają ukrytą funkcje, które pozwalają na dokładne wyczyszczenie całej toalety.

Muszla klozetowa jest siedliskiem bakterii, dlatego warto ją dokładnie i regularnie czyścić. Miejscem problematycznym może okazać się deska klozetowa, którą ciężko dokładnie doczyścić. Niektóre z nich na szczęście mają funkcje prostego demontażu, co znacznie ułatwia sprzątanie

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ukryta funkcja deski klozetowej. To znacznie ułatwi czyszczenie ubikacji

Dzięki tej ukrytej funkcji, która znajduje się w wielu deskach, w łatwy sposób zdemontujesz ją i swobodnie umyjesz wraz z całą ubikacją. Demontaż nie jest skomplikowanym zadaniem i nie wymaga użycia  specjalistycznych narzędzi. Własnymi rękami zrobisz to zaledwie w kilka sekund. Do wykonania tego zadania należy założyć rękawiczki ochronne. Wówczas możemy sprawdzić, czy nasza deska jest wyposażona w system do jej szybkiego zdejmowania. Jak to zrobić? Złap deskę z obu stron, a następnie spróbuj nią delikatnie poruszać. Jeżeli zawiasy są luźne, to znak, że deska najprawdopodobniej bez problemu można zdemontować. Między zawiasami powinien znajdować się przycisk, który należy wcisnąć. Pozwoli to na wyjęcie deski z zawiasów. Następnie możesz dokładnie umyć deskę oraz pozostała część ubikacji.

Czym umyć toaletę? Dzięki tym składnikom wykonasz prosty preparat do czyszczenia

Dzięki ukrytej funkcji jesteś w stanie z łatwością ściągnąć deskę z zawiasów i dokładnie umyć toaletę. Czym najlepiej to zrobić? Wiele osób sięga po chemiczne preparaty, jednak możesz samodzielnie stworzyć środek, który doskonale poradzi sobie z zabrudzeniami. Jest to nie tylko tańsze, ale też ekologiczniejsze rozwiązanie. Ten preparat uda ci się wykonać bez problemu i to z produktów, które najprawdopodobniej masz już w kuchni. Do stworzenia środka czyszczącego potrzebujesz:

  • butelkę z atomizerem,
  • 500 ml wody,
  • 100 g sody oczyszczonej,
  • 100 ml octu.

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki, a następnie przelej powstały roztwór do butelki z atomizerem. Deskę klozetową oraz ubikacje wystarczy spryskać, a następnie zostawić na 15 minut. Następnie przecieramy deskę oraz toaletę gąbka nasączoną wodą, a potem wycieramy do sucha. Wszystkie zanieczyszczenia wraz z brudem znikną w mig. Po ukończonym sprzątaniu można z powrotem zamontować na swoje miejsce deskę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.