Ogrodnik ostrzega przed takim podlewaniem roślin. "Możesz narobić więcej szkód niż pożytku"

Przy hodowli roślin można popełnić szereg błędów. Jak się okazuje, nawet zwykłe podlewanie może uszkodzić kwiaty i spowodować, że zachorują. Pewien ogrodnik pokazał w mediach społecznościowych, jak prawidłowo nawadniać rośliny. Możliwe, że też popełniasz ten błąd i nawet o tym nie wiesz.

Pielęgnacja roślin może sprawiać wiele problemów. Nawet jeśli wydaje nam się, że dbamy o nasze kwiaty jak najlepiej, to one i tak mogą więdnąć lub chorować. Z niektórych błędów, jakie popełniamy czasami nie zdajemy sobie sprawy, ponieważ na pierwszy rzut oka nie są takie oczywiste. Pewien ogrodnik postanowił wyjaśnić, w jaki sposób podlewać rośliny, by ich nie uszkodzić.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak podlewać rośliny? Ogrodnik wskazuje, jakiego błędu nie popełniać

Użytkownik Instagrama znany obserwatorom ze swojego profilu @joesgarden.official pokazuje na co dzień, jak prawidłowo pielęgnować rośliny i jakie wymagania mają poszczególne gatunki. Joe prezentuje wiele ciekawych trików, które skutkują bujnymi liśćmi i pięknymi kwiatami. W jednym z ostatnich nagrań zajął się popularnym błędem, jaki popełniają amatorzy ogrodnictwa. Wiele osób podlewa rośliny w najprostszy sposób - wylewa wodę bezpośrednio na ziemię w doniczce. Mężczyzna pokazał tę czynność, wylewając zawartość konewki na doniczkę z drzewkiem cytrynowym. Wydaje się to dość zwyczajne i nieszkodliwe.

Jeśli podlewasz rośliny doniczkowe w ten sposób, możesz wyrządzić im więcej szkody niż pożytku

- mówi Joe w filmie.

To najlepszy sposób na podlewanie roślin. Specjalista pokazuje, jak to robić poprawnie

Okazuje się, że nawadnianie rośliny poprzez wylewanie wody do doniczki jest ogromnym błędem. W ten sposób jedynie zwilżamy ziemię leżącą na wierzchu, a kolejne warstwy pozostają suche. Joe pokazał to na przykładzie swojej rośliny. Najpierw obficie podlał doniczkę, a gdy wykopał kawałek ziemi okazało się, że do dolnych warstw nie dotarła ani kropla. Takie podlewanie może doprowadzić do tego, że na górze powstanie pleśń, a głęboko schowane korzenie uschną. Jak zatem poprawnie nawadniać rośliny? Joe proponuje, by napełnić pusty pojemnik wodą, a następnie włożyć do niego doniczkę z rośliną i pozostawić tak na pewien czas. Doniczki mają na dnie dziurki, przez które korzenie nabiorą wody. W ten sposób cała ziemia będzie wilgotna, a kwiat odpowiednio nawodniony. Taka metoda doskonale sprawdza się przy mniejszych roślinach. Jeśli jednak potrzebujemy podlać kwiat w dużej donicy, wystarczy zakopać mniejszą głęboko w ziemi, a następnie wlać do niej wodę. Należy pamiętać, by mniejszy pojemnik miał na dnie dziurę, przez którą płyn dotrze do korzeni.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.