Ten produkt z kuchni sprawi, że twój piekarnik będzie lśnił jak nowy. Tłuste zabrudzenia znikną w mig

Brudny piekarnik to dla ciebie zmora? Jeśli nie wiesz czym wyczyścić tłuste i zaschnięte plamy, zastosuj ten trik. Dzięki jednemu produktowi z kuchni będzie wyglądał jak nowy. Dowiedz się, jak wyczyścić piekarnik domowym sposobem i pożegnaj problem brudnej szyby.

Piekarnik to urządzenie w kuchni, które używane jest stosunkowo często i niestety równie często się brudzi. Tłuste i zaschnięte plamy są zazwyczaj ciężkie do usunięcia, a ich stałe szorowanie to nie lada wyzwanie. Dowiedz się czym wyczyścić piekarnik, aby ponownie lśnił jak nowy - ten produkt z pewnością masz w kuchennej szafce. 

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Ten trik może cię zaskoczyć

Zabrudzony piekarnik nie wygląda estetycznie, a przygotowanie w nim potraw nie będzie do końca zdrowe. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak wyczyścić piekarnik domowy sposobem. Okazuje się, że do tej czynności świetnie nada się tabletka do zmywarki, która sprawi, że tłuste i zaschnięte zabrudzenia znikną lada moment. Na początek opróżnij piekarnik i przygotuj sobie naczynie żaroodporne, do którego wlej ok. 5 szklanek wody. Do środka włóż tabletkę do zmywarki, a miskę do piekarnika nagrzanego do 100 stopni Celsjusza. Czasomierz nastaw na 2 godziny i po tym czasie wyjmij naczynie - wnętrze piekarnika wytrzyj ściereczką. Dzięki substancjom zawartym w tabletce do zmywarki brud w piekarniku zostanie zmiękczony, a tym samym jego usunięcie będzie łatwiejsze. Teraz już wiesz, jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki - pamiętaj, aby robić to regularnie, a urządzenie będzie wolne od stałych zabrudzeń przez wiele lat.

Jak dbać o piekarnik? Zastosuj te triki, a szorowanie będzie tylko wspomnieniem

Jeśli nie chcesz co kilka dni szorować piekarnika, warto wprowadzić do swojej rutyny kilka nawyków. Gdy w piekarniku coś się piecze i zauważysz, że kawałek jedzenia spadł na jego podstawę, pamiętaj, aby po ostygnięciu urządzenia od razu usunąć plamę ściereczką. Pozostawienie zabrudzeń sprawi, że będą one w późniejszym czasie jeszcze cięższe do usunięcia. Pamiętaj również, aby raz na jakiś czas umyć nawet te małe zakamarki piekarnika oraz przestrzeń między szybami - tam również zbiera się sporo zabrudzeń. Uważaj jednak na niektóre miejsca w urządzeniu np. na grzałkę, ponieważ łatwo ją uszkodzić. Najważniejsza jest regularność, więc jeśli będziesz stawiać ją na pierwszym miejscu, twój piekarnik będzie lśnił jak nowy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA