Kwiaty jesienne do ogrodu. Zasadź je wokół domu, a zatrzymasz lato na dłużej

Wiele osób przekonanych jest, że wraz z końcem lata, kończy się sezon kwitnienia roślin. Nie jest to jednak prawda. Istnieje wiele gatunków kwiatów, które długo po zajściu wakacyjnego słońca będą zachwycać i ubarwiać nasz ogród. Wybraliśmy dla was najpiękniejsze z nich.

Wygrzewając się w wakacyjnym słońcu, ani nam jeszcze myśleć o zbliżającej się jesieni. Nadejście tego sezonu jest jednak nieuniknione. Można na szczęście przygotować na niego swój ogród w taki sposób, by jak najdłużej zachować wspomnienia o gorących letnich miesiącach. Sprawdzamy, jakie kwiaty warto zasadzić jesienią. 

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwiaty jesienne. Odpowiednio zaaranżowane rabaty będą długo zachwycać

Niezależnie od tego co wydaje się większości osób, jesień wciąż jest sezonem kwitnienia. Jeśli dobrze wszystko rozplanujemy, nasz ogród wciąż może zachwycać eksplozją barw i gatunków. Niewiele osób wie, że mamy naprawdę spory asortyment do wyboru jeśli chodzi o rośliny jesienne. Powinniśmy jednak pamiętać, że jesienne kwiaty sadzi się w ogrodzie zazwyczaj już na wiosnę. Dzięki temu damy im możliwość rozrośnięcia się i przygotowania do kwitnięcia. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Długi okres wzrostu sprawia, że kwiaty jesienne są naprawdę piękne, kiedy kwitną. Choć nie wyróżniają się niczym w letnim okresie, przez co warto je połączyć z innymi roślinami, które kwitną w tym czasie, a na jesień zanikają. Dzięki odpowiedniemu planowaniu naszych rabatek możemy zapewnić sobie wrażenie ciągłego kwitnienia. Kiedy jedne kwiaty zaczną gasnąć, inne zaczynać będą kwitnąć w ich miejsce. Jeśli jednak wiosną nie myślimy jeszcze o jesiennym ogrodzie, również nie musimy się martwić. W sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach mamy szeroki asortyment roślin kwitnących jesienią, sprzedawanych w doniczkach. Postanowiliśmy znaleźć specjalnie dla was te gatunki, które zachwycą i przypomną letnie dni.

Te rośliny urozmaicą twój jesienny ogród. Wybraliśmy najpiękniejsze gatunki

Na początek warto, jest się przyjrzeć astrom jesiennym, gdyż ten rodzaj liczy sobie około 600 gatunków. Zazwyczaj są one dwubarwne i zaliczają się do jednych z najbardziej znanych jesiennych kwiatów. Wolą dużą ilość słońca, ponieważ właśnie ono zapewnia im najobfitsze kwitnienie. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają, gdy są sadzone w dużych skupiskach. Kolejnymi wartymi sprawdzenia jesiennymi kwiatami są chryzantemy. Ten rodzaj obejmuje niemal 200 gatunków roślin jednorocznych oraz bylin, a nawet małych krzewinek. Sprawdzą się one nie tylko na rabatach, ale również na tarasach i balkonach. Warto upewnić się, że wybieramy jednak odmianę mrozoodporną, by mogły przetrwać wiele lat. Wrzosy również mogą zachwycać jesienną porą. Te mrozoodporne krzewinki mają wiele ciekawych odmian, które mogą kwitnąć na czerwono, różowo, purpurowo lub biało. Niektóre z nich mają nawet różnobarwne liście. Zwrócić uwagę warto również na trawy ozdobne, które mogą okazać się idealnym tłem z kwitnącymi roślinami. Choć często nie posiadają oszałamiających kwiatostanów, są doskonałym wypełnieniem kwitnących jesiennych rabat. Jako ostatnie warto wymienić krokusy jesienne, zwane również szafranami. Są mniej popularne od wiosennych krokusów i kwitną we wrześniu i październiku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.