Ceniony ogrodnik ujawnił swój sposób na chwasty. Internauci są zachwyceni. "Wspaniałe, a takie proste"

Sposobów na walkę z chwastami jest wiele. Nie wszystkie jednak działają tak, jakbyśmy tego chcieli. Okazuje się, że przyczyną może być popularny błąd, jaki popełnia wiele z nas. Pewien doświadczony ogrodnik pokazał, w czym tkwi problem i jak skutecznie usunąć chwasty na trawniku.

Chwasty są zmorą każdego ogrodnika. Psują marzenie o gęstym, równo przystrzyżonym trawniku, wkradając się między sadzonki i niszcząc to, o co dbaliśmy w ostatnim czasie. Walka z chwastami jest uciążliwa, a sposobów na pozbycie się ich z podwórka jest wiele. Pewien doświadczony ogrodnik pokazał, jak zrobić to szybko i skutecznie. Okazuje się, że wiele osób popełnia ten sam błąd.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

To popularny błąd ogrodników. Po tym pojawi się jeszcze więcej chwastów

Simon Akeroyd jest znanym w mediach społecznościowych ogrodnikiem. Jego konto o nazwie @simonakeroydgardener obserwuje na TikToku prawie 624 tysiące osób. Na swoich filmach mężczyzna przedstawia praktyczne porady dotyczące uprawiania ogródka, hodowania roślin, owoców i warzyw. Na jednym z ostatnich nagrań pokazał, jak skutecznie pozbyć się chwastów. Na początek wskazał na błąd, który popełnia wielu amatorów ogrodnictwa. Pokazał, jak kopie ziemię pod sadzonkami, wyciągając z niej chwasty.

Kopanie gleby niszczy jej strukturę i kończy się przecinaniem korzeni chwastów. To znaczy, że wyrośnie jeszcze więcej chwastów

- powiedział. Odcięte fragmenty niepożądanych roślin zakorzenią się w glebie, w efekcie czego będą nadal rosły. Następnie Simon pokazał, jak pozbywać się chwastów poprawnie.

Jak pozbyć się chwastów? Ta metoda jest prosta i skuteczna

Simon znalazł inną metodę na usunięcie chwastów z ogrodu. Pokazał, jak przykrywa miejsce na sadzonki wielkim kawałkiem tektury z recyklingu. Następnie zaleca, aby rozłożyć na tym kompost. Na filmie widać, jak nabiera łopatą kompost i wsypuje go do taczki, a następnie rozkłada całość równomiernie na tekturze w taki sposób, aby była w pełni przykryta.

Następnie posadź rośliny w kompoście/na tekturze. Gleba będzie zdrowsza i będziesz mieć mniej chwastów

- napisał w filmie. W ten sposób Simon zapobiega rozwojowi niechcianych roślin na swoim podwórku. Film szybko stał się popularny i odtworzono go ponad 558 tysięcy razy. Inni użytkownicy TikToka podzielili się w komentarzach swoim doświadczeniem w walce z chwastami i podziękowali Simonowi za rady.

Robię to od kilku lat. Karton po prostu się rozpada i zostawia po sobie pożyteczne bakterie glebowe. To dobre dla gleby!
Wspaniałe, a takie proste
Wow, zamierzaliśmy zrobić to w inny sposób, więc cieszę się, że to widziałem Dziękuję

- czytamy na TikToku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA