Myszy zaczynają włazić do mieszkań Polaków. Aby temu zapobiec, wystarczy spryskać kąty tym produktem

Koniec lata oznacza, że na zewnątrz będzie znacznie mniej irytujących owadów, jednak nasze domy zaczną przyciągać całą masę szkodników. Myszy nie są wyjątkiem od tej reguły. Nie trzeba jednak od razu kupować lepów na myszy. Istnieją świetne domowe sposoby, które poradzą sobie z nimi humanitarnie.

Myszy zazwyczaj są niewielkie, jednak nie przeszkadza to w tym, że wiele osób nie może ich znieść, albo po prostu się ich boi. Chowają się w naszych domach, szukając ciepła i pożywienia. Niestety są one szkodnikami, które mogą roznosić wiele chorób. Na szczęście można się ich pozbyć w prosty i humanitarny sposób.

Zobacz wideo Szczury grasują we Wrocławiu. Bezczelnie biegają nawet po dworcu głównym

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mysz domowa nie jedną osobę doprowadzi do krzyku. Warto więc zapobiegać niż potem leczyć

Sezon jesienno-zimowy jest czasem kiedy wiele zwierząt wyrusza na poszukiwanie ciepłych miejsc, które pozwolą im przetrwać nadchodzące zimne dni. Myszy nie są wyjątkiem od reguły. Często przepychają się przez szpary w dachach, a nawet rury, by znaleźć schronienie. Zazwyczaj najchętniej osiedlają się w piwnicach i na poddaszach, co wielu Polakom jest bardzo nie w smak. Jeśli nie chcemy, by te gryzonie zadomowiły się u nas, najlepsze będą działania prewencyjne, ponieważ łatwiej jest zapobiegać pojawieniu się tych niewielkich ssaków niż z nimi później walczyć. Warto jest więc dokładnie obserwować stan naszych ścian czy okien, by upewnić się, że nie ma w nich żadnych ubytków. W przypadku kiedy znajdziemy jakiekolwiek ubytki, konieczne będzie zatkanie ich, jednak nie powinniśmy używać w tym celu styropianu. Gryzonie mają ostre zęby i bez problemu się z nim uporają. Warto również zapamiętać, że jedzenie jest jak zaproszenie dla myszy. Jeśli nie chcemy inwazji tych szkodników w kuchni, warto przechowywać produkty w szczelnie zamkniętych opakowaniach, a także regularnie wyrzucać śmieci. Osoby, które mają piwnicę lub strych, powinny stale kontrolować te pomieszania.

Pułapka na myszy może iść do kosza. Znamy świetne domowe sposoby na te gryzonie

Na szkodniki nie ma konieczności stosowania chemicznych trutek czy pułapek, które zakończą żywot niewielkiej myszki. Warto zwrócić uwagę na domowe sposoby, które będą nie tylko skuteczne w przepędzaniu myszy z domu, ale również humanitarne. Jednym z nich jest nic innego jak stosowanie konkretnych suszonych lub świeżych roślin. Najlepiej sprawdzą się: mięta, kwiat wrotyczu, rumianek, lawenda, oleander, dziewanna, liście pomidorów. Innym świetnym sposobem na myszy jest lakier do włosów. Te gryzonie nie mogą znieść jego zapachu, warto więc spryskać nim miejsca, w których się pojawiają. Dodatkową ochroną może okazać się folia aluminiowa, ponieważ jest ona dla myszy przerażająca. Jeśli nie mamy w pełni zaufania do domowych sposobów, możemy sprawdzić ofertę  ultradźwiękowych odstraszaczy, te jednak sporo kosztują. Zamiast tego warto również zwrócić uwagę na żywołapki, które pozwolą nam później wypuścić złapaną mysz, zamiast je zabijać. Te skuteczne i humanitarne sposoby, z pewnością będą lepsze od chemicznych środków, które są szkodliwe dla dzieci i zwierząt domowych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA