Włóż tę przyprawę do lodówki. Ten babciny trik sprawi, że popularny problem odejdzie w zapomnienie

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? Jest to problem, z którym na pewno każdy z nas się kiedyś spotkał. Dlaczego z lodówki wydobywają się brzydkie zapachy? Jak się pozbyć ich z lodówki? Ten babciny sposób jest tani, skuteczny i niezawodny.

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z lodówki po jej otwarciu może sprawić, że odechce nam się jeść. Przyczyną smrodu są najczęściej zepsute produkty spożywcze, jednak nie zawsze. Warto więc dokładnie sprawdzić, co może być źródłem tego problemu.

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego w lodówce śmierdzi? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Powodów może być kilka 

Brzydki zapach w lodówce może być spowodowany przez kilka czynników. Warto więc najpierw poszukać źródła problemu. Oczywiście najczęstszym powodem jest zepsute jedzenie, które leży zapomniane ukryte w szufladach lub na tyle lodówki. W takim przypadku wystarczy znaleźć zapomniane i przeterminowane produkty, wyrzucić je i umyć lodówkę. Jednak czasem może się okazać, że nie w tym leży problem, a mogą być to np.

  • Zużyte filtry - w niektórych modelach lodówek możemy znaleźć filtry, które znajdują się w komorze, lub szufladach. Ich działanie zapobiega powstawaniu bakterii, neutralizuje zapachy oraz dba o higienę lodówki od środka. Niestety filtry po jakimś czasie mogą się zużyć, wówczas należy wymienić je na nowe.
  • Zatkany odpływ - skraplająca się woda w lodówce najczęściej ma ujście znajdujące się na tylnej ściance, która wpływa przez specjalny otwór. Niestety może on się czasem zatkać, więc należy pamiętać, aby regularnie go przeczyszczać.
  • Nieprawidłowa temperatura - zbyt wysoka temperatura może powodować między innymi szybsze psucie się produktów. Problemy z temperaturą mogą być wywołane poprzez np. zepsute uszczelki, niesprawny termostat czy uszkodzoną sprężarkę.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? Wystarczy umieścić tam tę przyprawę

Nawet gdy regularnie czyścimy lodówkę, może tworzyć się w niej nieprzyjemny zapach. W tej sytuacji warto zastosować trik naszych babć. Okazuje się, że wystarczy włożyć do urządzenia dwa liście laurowe, aby poradzić sobie z brzydkim zapachem w lodówce. Przyprawa ta jest niezwykle aromatyczna, a do tego potrafi neutralizować smród wydobywający się z lodówki.  Liście można umieścić na przykład na drzwiach lodówki, na półkach lub między produktami. Po 24 godzinach można je wyciągnąć. Na pozbycie się brzydkich zapachów można zastosować również np. sodę oczyszczoną, która słynie z tego, że pochłania brzydkie zapachy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA