Zamiast robić z nich ludziki, połóż na parapecie. Pająk więcej nie przekroczy progu twojego domu

Pająki nie należą do lubianych stworzeń. Wiele osób odczuwa wobec nich obrzydzenie, a osoby cierpiące na arachnofobię - paniczny strach. Jesień jest koszmarem dla nich, ponieważ stworzenia te szukają w naszych domach schronienia przed zimnem. Na szczęście jest prosty sposób, by się ich pozbyć.

Jesień już coraz bliżej, a w związku z tym w parkach i na leśnej ściółce zaczną pojawiać się kasztany. Dzieci wykorzystują te brązowe kulki do zabaw i prac plastycznych w szkole, a dorośli chętnie sięgają po nie, by zadbać o swoją urodę. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że owoce kasztanowca mają jeszcze inną, niezwykle przydatną funkcję.

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pająki pchają się do naszych domów. To koszmar dla arachnofobów

Kiedy pogoda za oknem zaczyna się robić coraz gorsza i deszcz obija się o szyby okien, a nasze termometry zaczynają pokazywać coraz to niższą temperaturę wiele owadów i innych zwierzaków zaczyna szukać schronienia. Niektóre jako miejsce do przeczekania nieprzyjemniej pogody wybiera sobie nasze domy i mieszkania, gdzie będą miały zapewnione suche i ciepłe miejsce. Pająki nie są wyjątkiem od tej reguły. Jesiennym czasem często można w kątach naszego mieszkania zauważyć pajęczyny, na których będą one próbowały przetrwać zimę. Niestety wiele osób jest niezadowolonych z tego faktu, ponieważ ich obecność w domu w niejednym człowieku wywoła obrzydzenie, a nawet paniczny lęk. Choć według miłośników tych zwierząt przynoszą one szczęście, ale dla wielu osób ich pojawienie się w domu to największy koszmar. Istnieje wiele chemicznych środków, które mają pozwolić nam zabezpieczyć mieszkanie przed tymi nieproszonymi gośćmi, jednak spraye owadobójcze czy moskitiery nie zawsze są skuteczne. Okazuje się jednak, że istnieje jeszcze jeden sposób by "odpajęczyć" swój dom.

Spray na pająki nie będzie ci potrzebny. Ich zapach działa jak naturalny odstarszacz

By pomóc w zabezpieczeniu domu przed pająkami, potrzebne nam będą zebrane kasztany. Ten trik pokocha każda osoba, którą brzydzą te stworzenia czy cierpi na arachnofobię. Jedyne co musimy zrobić to ułożyć kasztany na zewnętrznych parapetach, oraz w domu przy oknach. Ich łupiny powinny być delikatnie nacięte, co pozwoli im wydzielać o wiele bardziej intensywny zapach. Pająki nie mogą go znieść, więc aromat kasztanów zadziała na nie jak naturalny odstraszacz. Nie będzie konieczności pozbywania się ich z domu, ponieważ nawet do niego nie wejdą. Kasztany świetnie sprawdzą się nie tylko przy walce z pająkami. Te owoce kasztanowca można również wykorzystać do walki z mszycami. Wystarczy spryskać rośliny ostudzoną wodą z dodatkiem proszku z kasztanów. W ten sposób prosto ochronimy nasze rośliny przed atakiem tych szkodników.

Więcej o:
Copyright © Agora SA