Ten sposób na kreta działa cuda. Jest humanitarny a jego przygotowanie zajmuje 3 minuty

Ogrodnicy co roku zadają sobie to pytanie - jak pozbyć się kreta? Nieproszony gość potrafi zniszczyć pięknie zaaranżowany teren, o który dbaliśmy przez kilka miesięcy. Poznaj domowe sposoby na kreta. Dzięki temu zniknie lada moment.

W twoim ogrodzie pojawił się kret i niszczy wszystko, co napotka na drodze? To niestety częsty scenariusz wielu ogrodników w Polsce, dlatego dobrze wiedzieć, jak poradzić sobie z nieproszonymi gośćmi. Poznaj domowe sposoby na walkę z kretem, a do jednego wykorzystaj nawet sierść swojego pupila.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się kreta? Dzięki temu nieproszony gość zniknie z ogrodu

Starannie wypielęgnowany trawnik to marzenie niemalże każdego ogrodnika, prawda? Niestety chyba każdy choć raz zmagał się z problemem kretów, które rozkopywały zielony teren i cała praca szła na marne. Jeśli chcesz tego uniknąć lub czym szybciej musisz wykurzyć kreta z ogródka, poznaj triki, które zdziałają cuda.

Okazuje się, że krety nie lubią pewnych zapachów i istnieje kilka gatunków roślin, których wyjątkowo nie lubią. Na terenie ogrodu warto posadzić m.in. czosnek, czarny bez, bazylię czy komosę - będzie mniejsze prawdopodobieństwo, że kret się pojawi i rozkopie ci teren. Niektórzy sięgają również po triki z dźwiękami, które także mogą odstraszyć ssaka. Wystarczy, że na patyk w ogrodzie założysz np. metalową puszkę. Ta wprawiana w ruch przez wiatr będzie wydawać dźwięki, które zniechęcą kreta do rozkopywania ziemi w danym miejscu. Jak jeszcze szybko pozbyć się uciążliwego ssaka z ogrodu? Jeśli masz psa, wykorzystaj go do tej bitwy. 

Humanitarny sposób na kreta. Wykorzystaj sierść swojego pupila

Jeśli masz psa lub twój sąsiad posiada takiego pupila, warto zaangażować go do walki z kretem - a w jaki sposób? Podczas wyczesywania sierści pieska, odłóż jej trochę do woreczka, a następnie uformuj z niej kulkę, wyjmij i włóż do kreciej nory. Szkodniki te nie lubią zapachów innych zwierząt, a sierść psiaka powinna je odstraszyć lada moment. Jeśli nie masz psa, możesz wykorzystać również sierść kota. Pamiętaj, że kret to ssak, który jest pod ochroną i nie można go umyślnie płoszyć poza swoją prywatną działką. Jeśli wyrządza szkody na twoim własnym podwórku, możesz spróbować go wypędzić, jednak zaleca się, aby stosować domowe oraz humanitarne triki, które nie zrobią krzywdy zwierzęciu, a jedynie sprawią, że ucieknie w inne miejsce i nie rozkopie twojego ogrodu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.