Nigdy nie wyrzucaj folii bąbelkowej. Zamiast tego uratuj swoje patelnie teflonowe

Jak wykorzystać folię bąbelkową? Ten przedmiot najczęściej wykorzystujemy do pakowania paczek do wysyłki. Jak się okazuje, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że folia ma wiele innych przydatnych zastosowań. Podpowiadamy, co można zrobić z foli bąbelkowej.

Folia bąbelkowa stanowi idealne zabezpieczenie delikatnych przedmiotów. Owijamy nią nawet szkło do wysyłki, dzięki czemu możemy bezpiecznie wysłać dany przedmiot dalej w świat. Nie każdy jednak potrzebuje jej w tym celu. Zamiast wyrzucać do kosza, można ją wykorzystać w inny sposób.

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do czego przyda się folia bąbelkowa? Świetnie sprawdzi się w kuchni

Myjąc niektóre zabrudzone naczynia, należy zachować szczególną ostrożność - w szczególności gdy chodzi o patelnie z powłoką teflonową. Nie można zarysować ich powierzchni, gdyż zdarta powłoka będzie mieć negatywny wpływ na jakość smażenia. Co gorsza, podgrzewane jedzenie może zachodzić w reakcję chemiczną z materiałem znajdującym się pod delikatną warstwą teflonową. To wszystko sprawia, że nie można używać do ich mycia żadnych drucianych gąbek, które mogą zniszczyć sprzęt. Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku będzie użycie właśnie folii bąbelkowej. Po prostu wytnij kawałek materiału, a następnie przy pomocy płynu do mycia naczyń wystarczy umyć sprzęt. Delikatna powierzchnia folii nie zarysuje naczynia. Poza myciem sprawdzi się również idealnie do przechowywania produktów spożywczych. Ciepłe produkty na dłużej zachowają swoją temperaturę, gdy zostaną nią owinięte. Dzięki zabezpieczeniu owoców przy pomocy folii sprawisz, że nie będą się one o siebie obijać. Nie będą tak szybko gnić oraz zachowają świeżość na dłużej. 

Folia bąbelkowa na izolowanie okien. Zrób to, a efekt cię zaskoczy

Zastosowań folii bąbelkowej jest znacznie więcej, niż do pakowania paczek czy w kuchni. Jednym ze sposobów będzie izolowanie okien na zimę tak, aby zimne powietrze nie przedostawało się do pomieszczenia. Jedyne co wystarczy zrobić, to położyć kawałek folii podklejając ją taśmą wewnątrz okna i gotowe. Kolejnym sposobem będzie wykorzystanie jej w ogrodzie. Owiń nią rośliny na sezon zimowy. Dzięki temu zabezpieczysz rośliny przed przemarzaniem w tym okresie. Rośliny doniczkowe, które posiadamy na tarasie czy balkonie również można bez problemu zabezpieczyć. Wystarczy dno doniczki wyłożyć folią, wsypać ziemię, a następnie umieścić w środku roślinę. Wiosną wystarczy przesadzić roślinę do doniczki a folię wyrzucić.

Więcej o:
Copyright © Agora SA