Te kwiaty ozdobią twój balkon jesienią. Przetrzymają chłodniejsze wieczory i ukoją zielenią

Już niebawem jesień, a więc czas zacząć wybierać jesienne kwiaty na balkon, które idealnie go przystroją. Jeśli nie wiesz, na jakie się zdecydować, mamy kilka propozycji. Te są łatwe w uprawie i co ważne przywrócą twojej przestrzeni wakacyjny i letni nastrój.

Jesień wielu osobom kojarzy się z szarością, jednak wcale nie musi tak być. Twój balkon lub taras również może wyglądać pięknie i wakacyjnie - wystarczy, że posadzisz na nim odpowiednie rośliny. Jakie jesienne kwiaty na balkon warto wybrać? Te gatunki najczęściej wybierają doświadczeni ogrodnicy. Nadadzą balkonowi niepowtarzalnego klimatu. 

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jesienne kwiaty na balkon. Świetnie go przystroją i nadadzą letniego klimatu

Lato powoli odchodzi w zapomnienie, więc pojawia się pytanie, co sadzić jesienią oraz jakie kwiaty wybrać na balkon. Ku zdziwieniu wielu, jesienią również można przyozdobić swój taras czy balkon roślinami, które sprawią, że wieczory pod kocem wśród pięknych kwiatów będą ulubioną formą spędzania wolnego czasu.

Jeśli zaczynasz aranżację balkonu na jesień, musisz wiedzieć, że świetnie w okresie jesiennym sprawdzą się wrzosy. Wyróżnia ich przede wszystkim unikalna kolorystyka, która na balkonie, szczególnie tym drewnianym, wygląda niesamowicie. Wrzosy najlepiej zasadzić w dużych donicach, a jaka ziemia do wrzosów na balkon sprawdzi się idealnie? Gleba w nich powinna mieć odczyn 4-5 pH, a będą zdrowo rosły. Rośliny te muszą mieć stale wilgotne podłoże i należy o tym pamiętać, ponieważ źle znoszą przesuszenie.

Co jeszcze warto postawić na balkonie jesienią? Okazuje się, że świetnym pomysłem będą astry. Podobnie jak wrzosy mają różne kolory, które przyciągają oko i zazwyczaj kwitną nawet do listopada. Kolejną propozycją będą chryzantemy - są odporne na niskie temperatury i także dostępne w różnych barwach, więc stworzysz z nich piękne kompozycje. 

Jak przezimować jesienne kwiaty na balkonie? W ten sposób przetrwają gorsze warunki atmosferyczne

Jeśli chcesz zachować jesienne kwiaty balkonowe również na kolejny sezon, musisz je odpowiednio zabezpieczyć przed przymrozkami. Wrzosy warto owinąć agrowłókniną, a na początku wiosny należy ją zdjąć i przyciąć roślinę. Astry to co prawda kwiaty wytrzymałe, ale lepiej jeśli okryjesz je gałązkami iglaków na zimę. Chryzantemy natomiast warto wstawić do chłodnego, lecz jasnego pomieszczenia i ograniczyć podlewanie. W marcu gdy pojawią się na nich pąki, mogą wrócić na zewnątrz. Dzięki tym trikom zachowasz kwiaty także na kolejny sezon. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA