Ten odstraszacz na kuny w samochodzie jest praktycznie darmowy. Dzięki niemu znikną lada moment

Jak pozbyć się kuny z samochodu? To powszechny problem, który można szybko i niemalże za darmo rozwiązać. Jeśli wiesz, że w twoim samochodzie grasuje kuna, skorzystaj z domowych sposobów, a zniknie lada moment. Ten trik warto znać.

Kuny to drapieżniki, które nie są lubiane przez właścicieli samochodów i domów. Niestety to właśnie w tych miejscach grasują najczęściej i utrudniają życie. Jak się ich pozbyć? Jeśli przebywają w samochodach, skorzystaj z tych trików, a wypędzisz je lada moment w humanitarny sposób

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się kun z samochodu? Poznaj humanitarny i tani trik

Kuny, czyli drapieżniki należące do rodziny łasicowatych. Najczęściej można spotkać je na poddaszach domów lub w samochodach. Teraz gdy nadchodzi pogorszenie się warunków atmosferycznych, z pewnością częściej będą szukać schronienia w autach, ponieważ ciepło silnika będzie je tam przyciągać. Co zrobić, gdy w samochodzie pojawi się kuna? Oczywiście czym prędzej należy się jej pozbyć, ponieważ może przegryźć przewody i kable, a to jak wiadomo bardzo niebezpieczne.

Jednym ze sposobów na pozbycie się kuny z auta jest wykorzystanie zapachu, za którym zwierzę nie przepada. Okazuje się, że nowe zapachy dla niechcianego gościa mogą go odstraszyć, a dobrze sprawdzi się tutaj np. sierść psa lub kota. Gdy kuna poczuje zapach innego osobnika, z pewnością ucieknie. Pamiętaj, aby co jakiś czas zmieniać sierść na świeżą lub na inne zapachy - możesz położyć np. kawałek mięsa w tym samym miejscu. Kuna często przyzwyczaja się do danej woni zapachów, dlatego warto to zmieniać. W sklepach dostępne są także specjalne zapachy odstraszające kuny, jednak na początku warto wypróbować np. trik z sierścią i zaoszczędzić kilka złotych. 

Odstraszacz na kuny. W ten sposób pozbędziesz się niechcianego gościa raz-dwa

Jeśli nie masz ani psa, ani kota, mamy również inny sposób na odstraszenie kuny z samochodu. Świetnie sprawdzi się również trik z kostką toaletową. Wystarczy, że porozkładasz ją w różnych miejscach w aucie. Pamiętaj jednak o regularnej wymianie produktu, aby nie stracił swojego intensywnego zapachu. To właśnie on sprawia, że kuna nie chce już przebywać w takim miejscu - drażni to jej nozdrza, więc ucieka. Jeśli nie kostka możesz użyć również innych intensywnych aromatów np. cytryny, mięty pieprzowej czy cynamonu. Jak widać, istnieje wiele sposobów na pozbycie się kun z samochodu bez konieczności ich zabijania czy kupowania środków ze sklepu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.