Jak nakładać róż, aby podkreślił atuty i zatuszował niedoskonałości? Podpowiadamy sprawdzone triki

Jak nakładać róż, aby podkreślił atuty i zatuszował niedoskonałości? Stawiasz pierwsze kroki w makijażu? Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat tego kosmetyku i poznaj różne formy do wyboru oraz kilka metod aplikacji.

Róż na policzki - klucz do promiennej cery 

Odrobina tego kosmetyku potrafi ukryć efekty nieprzespanej nocy oraz zatuszować zmęczenie. Róż na policzki dodaje też dziewczęcego uroku oraz zapewnia efekt zdrowej skóry. Różany blask pomaga też w konturowaniu oraz wydobywa naturalny rumieniec spod warstwy podkładu. Pomimo tak wielu zalet ten kosmetyk nadal uznawany jest za jeden z najbardziej ryzykownych w makijażu. Z obawy o przerysowany efekt kobiety często świadomie pomijają róż w codziennym make-upie. Jak i gdzie nakładać róż, aby podkreślił urodę? Podpowiadamy.

Gdzie nakładać róż i jak dobrać odpowiedni produkt? 

Klasyczny puder, krem, mus, płyn a może żel? Drogeryjne półki uginają się od różnych opcji. Jak wybrać idealny produkt? Nie ma tutaj sztywnej reguły:

  • Konsystencja kremu, czy płynu łatwo się miesza i dodatkowo zapewnia blask, którego nie zagwarantuje nam puder. Wszelkie kremy i musy dobrze współgrają z suchą skórą, dla wzmocnienia efektu nawilżenia produkt warto nakładać lekko mokrą gąbką. 
  • Kompaktowy puder sprawdzi się w przypadku osób, które lubią matowe wykończenie. 
Zobacz wideo Jak wyglądają celebrytki bez makijażu? Oto porównanie do wersji w make-upie

Jak nakładać róż na policzki - dobór koloru 

Dobrze dobrany odcień różu to klucz do sukcesu perfekcyjnego makijażu, który kolor będzie pasował Tobie? Przy wyborze odpowiedniej barwy warto kierować się kolorem ust, dzięki takiemu zabiegowi nie tylko uzyskamy spójny obraz, ale też najbardziej naturalny efekt. W momencie gdy dobierzemy już odpowiedni odcień pojawia się pytanie jak nakładać róż na policzki, aby nie przesadzić?  Mniej znaczy więcej - ta prosta zasada uchroni nas przed płomieniami na policzkach. Produkt warto nakładać też przy dziennym świetle, co pozwoli zobaczyć pełen obraz. Róż nakładamy więc warstwowo i przy każdym kolejnym pociągnięciu pędzla sprawdzamy, czy efekt jest odpowiedni. 

Jak nałożyć róż? Najlepsza metoda 

Pędzlem, gąbką a może przy pomocy opuszków palców - jak nałożyć róż na policzki? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz rodzaju kosmetyku.

  • Puder w kamieniu najlepiej aplikować przy pomocy pędzla o gęstym włosiu.
  • Do kremu, musu czy płynu idealne będą palce, ciepło wzmocni efekt wtopienia kosmetyku w skórę, dzięki czemu makijaż ładnie się wyrówna. 

Gdzie się nakłada róż - jak wydobyć ładny kontur? 

Wiemy już jak nałożyć róż i który produkt wybrać, czas na konkretne wskazówki. Gdzie się nakłada róż, aby podkreślić atuty urody? Tutaj sprawdzi się metoda szerokiego uśmiechu, wystarczy, że codzienny makijaż zakończymy właśnie takim szerokim uśmiechem i nałożymy róż w najwyższych punktach policzków. Po aplikacji produktu należy go odrobinę zblendować: rozcieramy róż do góry i na zewnątrz. Unikamy nakładania produktu blisko nosa i oczu, malowanie tego obszaru może znacznie pogorszyć wygląd rysów twarzy. 

Jak nakładać róż zgodnie z kształtem twarzy? 

  • Twarz owalna i kwadratowa - róż nakładamy na tzw. jabłka, czyli zaokrąglenie policzków. 
  • Twarz okrągła lub w kształcie serca - róż nakładamy wzdłuż kości policzkowych, zawsze zaczynamy od zewnętrznej części twarzy. 
  • Efekt muśnięcia słońcem zapewni róż na nosie, który pociągniemy prostą linią do góry. 

Zobacz też: Tatuaż na ramieniu - 10 unikalnych pomysłów na osobistą pamiątkę na całe życie

Więcej o: