Wielu ogrodników popełnia ten błąd. Unikaj go, jeśli chcesz, aby wiosną krzew obsypał się kwiatami

Przycinanie róż jesienią zbliża się wielkimi krokami, a wielu ogrodników nie wie, kiedy dokładnie zabrać się za tą czynność. Dowiedz się jaki termin na przycinanie róż jest najlepszy oraz jak to wykonać, aby nie uszkodzić krzewu.

Jesień to czas wytężonych prac w ogrodzie, który należy przygotować na zmianę warunków atmosferycznych. Jak wiadomo, niektóre rośliny muszą zostać w odpowiednim terminie przycięte - tak też jest w przypadku róż. Dowiedz się kiedy przycinać róże jesienią oraz jak zrobić to w prawidłowy sposób. 

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przycinanie róż jesienią. W tym terminie najlepiej wykonać tę czynność

Róże to kwiaty, które można dość często spotkać w polskich ogrodach. Najczęściej ich pielęgnacją zajmują się już doświadczeni ogrodnicy, ponieważ krzewy te są stosunkowo delikatne i nieco skomplikowane w uprawie. Ich pielęgnacja sama w sobie nie jest trudna, jednak należy zwracać uwagę na kilka ważnych aspektów, których nieprzestrzeganie może sprawić, że krzew nie obsypie cię kwiatami.

Uprawa róż to jedno, jednak już powoli wchodzimy w aurę jesieni, warto więc wiedzieć jaki termin na przycinanie róż jesienią będzie najlepszy. Jesienne przycinanie róż to częsty błąd, który jest popełniany przez wielu ogrodników - takie cięcie może osłabić roślinę, a w efekcie na wiosnę i lato nie będzie cieszyć oczu pięknymi kwiatami. Jesienią można jedynie pozbyć się słabych, chorych pędów, jednak główne przycinanie róż należy wykonywać wiosną - w marcu lub kwietniu. 

Jak przycinać róże jesienią? Użyj odpowiednich narzędzi

Już wiesz, kiedy przycinać róże w ogrodzie, jednak warto również zwrócić uwagę na samą czynność. Najlepiej jeśli do przycinania róż wykorzystasz ostry sekator lub specjalne nożyce - używanie tępych narzędzi może osłabić pędy. Zwróć również uwagę na to, aby ostrze było zdezynfekowane, unikniesz przenoszenia się chorób z jednej rośliny na drugą. T

e czynności wykonasz na wiosnę, teraz warto skupić się na zabezpieczeniu krzewu na zimę. Możesz zrobić to przez tzw. kopczykowanie, czyli usypanie kopczyka z kompostu lub ziemi na wysokość około 20 cm. Nieco wyższe krzewy można także okryć słomą lub włóknem dostępnym w sklepach ogrodniczych. Osłony tego typu należy ściągnąć z rośliny dopiero w marcu lub w kwietniu - w zależności od tego, jaka będzie pogoda. Kilka dni po zakończeniu zimy, możesz także rozkopać kopczyki i zająć się przygotowywaniem krzewów do wiosny. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA