Lepy na mole nie będą ci już potrzebne. Moja babcia odstrasza je popularną rośliną

W twoim domu pojawiły się mole i nie wiesz jak się ich pozbyć? Wiele osób kupuje lepy, jednak te nie zawsze działają. Jeśli chcesz wypędzić szkodniki z domu raz na zawsze, wypróbuj trik od mojej babci, który zdziała cuda. Wystarczy kawałek tej rośliny.

Mole spożywcze to niestety powszechny problem, z którym zmaga się wiele osób. Posiadanie lepów w szafkach czasami nie wystarczy - jeśli chcesz szybko i na stałe pozbyć się tych niechcianych owadów wypróbuj trik z tą rośliną. Moja babcia używa go od zawsze i nigdy jej nie zawiódł. Dowiedz się, skąd biorą się mole spożywcze i jak można się ich pozbyć za pomocą domowych sposobów.

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wytępić mole spożywcze? Trik mojej babci zdziała cuda

W niemalże każdym domu szczególnie w kuchni gromadzi się zapasy różnych produktów sypkich takich jak kasze, ryże, mąki czy płatki śniadaniowe. Niestety nie zawsze są one odpowiednio przechowywane - pozostawianie otwartego makaronu czy mąki w opakowaniu to błąd, który może doprowadzić do posiadania dużej ilości moli. Najlepiej tego typu produkty trzymać w specjalnych pudełkach lub słoikach - do takich miejsc mole nie wejdą, a gdy nie będą miały pożywienia, nie będą się rozmnażać.

Czasami jest już za późno i wiele produktów trzeba wyrzucić, ponieważ zalęgły się w nich mole. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, dowiedz się jak szybko pozbyć się moli z mieszkania domowym sposobem. Moja babcia jakiś czas temu zdradziła mi trik i okazuje się, że korzysta z niego przez prawie cały rok. W szafkach rozkłada po gałązce wrotycza, czyli byliny kwitnącej od czerwca do września i jest pewna, że mole się nie pojawią. Roślina kwitnie na łąkach i polach, więc poza miastem lub na wsi z pewnością ją znajdziecie - taki trik nic nie kosztuje, a skutecznie odstrasza mole.

Domowe sposoby na mole spożywcze. Tych zapachów nienawidzą

Wrotycz to bylina, która rośnie tylko w ciągu kilku miesięcy, więc jak poradzić sobie z molami poza okresem jej kwitnięcia? Dobrym sposobem będzie skorzystanie m.in. z cytryny, a dokładnie z jej skórki, którą wcześniej należy zetrzeć i ususzyć. Następnie wystarczy przełożyć ją do przewiewnego woreczka i gotowe - dla nas zapach ten jest neutralny, a dla moli już niekoniecznie.

Na mole mogą zadziałać również inne przyprawy z kuchni, które mają intensywny zapach. Do szafek warto włożyć liście laurowe, goździki, liście mięty czy igły sosnowe lub kasztany. Takie triki pomogą ci pozbyć się moli lada moment, jednak jeśli jest ich bardzo dużo, a domowe sposoby nie działają, być może konieczne będzie skorzystanie z profesjonalnej usługi usuwania szkodników tego typu. 

Więcej o: