Te kolorowe kwiaty będą doskonałą dekoracją na jesień. Sprawdzą się w ogrodzie i na balkonie

Choć jesień dla wielu jest sezonem, w którym nasze ogrody i balkony powoli przestają się mienić najróżniejszymi kolorami, niekoniecznie jest to prawdą. Istnieją odmiany roślin, które udekorują nasze rabatki nawet w październiku. Znamy idealną roślinę, która dodatkowo jest prosta w uprawie.

Rośliny, które znane są potocznie jako nieśmiertelniki, naprawdę nazywają się kocanki ogrodowe. To piękne kwiaty należące do rodziny astrowatych, które mogą zdobić nasze balkony czy ogródki, aż do października. Naturalnie występują w Australii, ale w Polsce stają się coraz popularniejsze. Jak zadbać o te kolorowe kwiaty?

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolorowe kwiaty, które upiększą nasz ogród w październiku. Kocanki są idealnym wyborem

Kocanki ogrodowe są pięknymi roślinami jednorocznymi, które słyną ze swojej trwałości, nawet po ścięciu. Z tego właśnie powody nazywane są niekiedy "suszkami". Kocanki dorastają maksymalnie do 100 centymetrów wysokości i tworzą wzniesione i silnie rozgałęzione pędy, które zdobią małe i lancetowate liście. Kwitną od lipca do października. Właśnie w tym czasie wykształcają koszyczki kwiatowe, których średnica osiąga do pięciu centymetrów. Zazwyczaj przybierają żółtą, biała, czerwoną lub różową barwę, choć można spotkać również odmiany dwubarwne. Wśród kocanek ogrodowych możemy wyszczególnić najróżniejsze odmiany. Do najpopularniejszych należą odmiany wysokie osiągające mniej więcej jeden metr wysokości. Są idealną ozdobą rabatek i doskonale komponują się z takimi gatunkami jak: rudbekia, monarda, krwawnik czy też cynie. Do wysokich odmian możemy zaliczyć:

  • Swiss Giant,
  • Monster Rose,
  • Double White.

Jeśli jednak chodzi o odmiany, które lepiej sprawdzą się w tarasowych pojemnikach czy wiszących donicach wymienić można:

  • Magenta Red,
  • Totally Yellow,
  • Basket Bon Bon.

Jak powinno się pielęgnować kocanki? Najważniejsze w uprawie jest słońce

Dla osób, które nie mają ręki do wymagających roślin, mamy dobrą wiadomość. Kocanki są bardzo proste w pielęgnacji, więc idealnie sprawdzą się do ogródków i na balkony początkujących ogrodników. Trzeba jednak pamiętać, że do prawidłowego wzrostu niezbędna jest im duża ilość słońca. Z tego powodu powinniśmy wybierać im stanowiska z dostępem do dużej ilości promieni słonecznych. Oprócz tego roślina ta preferuje przepuszczalne, piaszczysto-próchnicze podłoże. Najlepsze będzie wilgotne lub przynajmniej lekko wilgotne oraz koniecznie zasobne w składniki pokarmowe. Choć kocanki zazwyczaj nie wymagają specjalnego nawożenia, warto wykonać taki zabieg pielęgnacyjny w okresie kwitnienia - wtedy roślina zachwyci nas bujnymi kwiatami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.