Ma ją wiele osób, choć niewielu z niej korzysta. Trzecia przegródka w pralce pełni ważną funkcję

Pranie ubrań nie należy do skomplikowanych czynności. Ilość programów i możliwości pralki mogą jednak czasem przytłaczać, dlatego wiele osób nie korzysta ze wszystkich udogodnień. Z tego powodu mało kto wie, do czego służy trzecia przegródka w pralce.

Podczas prania ubrań zwykle korzystamy z dwóch detergentów - proszku do prania i płynu do płukania. Jeśli jednak zajrzymy do szuflady pralki, to zobaczymy w niej nie dwie, a trzy przegródki. Co dokładnie powinno się w nich znaleźć? Wiele osób nie wie, jak poprawnie należy umieszczać detergenty. Sprawdź, do czego służy trzecia przegroda w pralce.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Do czego służą przegrody w pralce? Wiele osób źle z nich korzysta

Robienie prania nie wydaje się niczym skomplikowanym. Obecnie pralki mają wiele programów i udogodnień, dzięki czemu czyszczenie ubrań stało się jeszcze łatwiejsze. Wiele osób nie wykorzystuje jednak w pełni potencjału tych maszyn i nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że ich garderoba może być jeszcze świeższa. Taką możliwość daje na przykład prawidłowe korzystanie z przegródek znajdujących się w szufladzie pralki. Zwykle są one oznaczone cyframi rzymskimi I, II oraz symbolem kwiatka. Do czego dokładnie służą? Jak się okazuje, dzięki nim można oddzielić detergenty. Przegroda oznaczona cyfrą I jest przeznaczona na preparaty do prania wstępnego. Tu powinniśmy wsypać proszek. To właśnie on czyści ubrania i to dzięki niemu z łatwością pozbędziemy się mocniejszych zabrudzeń. Można tu również wlać odplamiacz. Co z pozostałymi przegrodami?

Co wlać do drugiej przegrody? Mało kto o tym pamięta

Najwięcej kłopotu sprawia przegroda oznaczona cyfrą II. Wiele osób nie wie, do czego ona służy, a część z nich wlewa tam płyn do płukania. Jest to duży błąd. Płyn do płukania tkanin powinniśmy umieścić w przegrodzie z symbolem kwiatka. To właśnie ten detergent odpowiada za piękny zapach naszych ubrań. Ponadto zmiękcza tkaninę, działa ochronnie na strukturę ubrania i na utrzymanie intensywnego koloru. Co zatem powinniśmy wlać do przegrody z cyfrą II? Jest to miejsce przeznaczone na płyn do prania. W Polsce nie jest zbyt popularnym produktem, ponieważ nie jest koniecznością przy czyszczeniu ubrań. Warto jednak mieć go pod ręką, ponieważ dzięki niemu materiał jest o wiele świeższy. Przyda się on przy praniu mniej zabrudzonych ubrań. Wiele osób, zamiast korzystać z kilku różnych detergentów, używa po prostu kapsułki do prania. W przeciwieństwie do innych środków nie trzeba jej wrzucać do żadnej przegródki. Wystarczy włożyć ją do bębna razem z ubraniami.

Więcej o:
Copyright © Agora SA