Nie zapomnij o tej roślinie tworząc jesienny ogród. Jej kolorowe owoce pięknie ozdobią podwórko

Tej rośliny nie może zabraknąć w jesiennym ogrodzie. Pernecja chilijska wypuszcza o tej porze roku drobne, kolorowe owoce, które będą pięknie zdobić podwórko. Jej pielęgnacja jest bardzo prosta, dlatego świetnie sprawdzi się zarówno na balkonie, tarasie czy na skalniaku. Sprawdź, jak o nią dbać.

Jeśli nie chcesz, by w twoim ogrodzie wiało nudą przez całą jesień, to posadź tę roślinę. Pernecja chilijska doda nieco egzotycznego i świeżego powiewu wśród zeschniętych kwiatów, a jednocześnie sprawi, że twoje podwórko będzie bardzo oryginalne. Ta ozdobna roślina cieszy się w ostatnim czasie coraz większą popularnością, dlatego warto sprawdzić, jakie ma wymagania, by spokojnie przetrwała kolejne miesiące.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wygląda pernecja chilijska? Ta egzotyczna roślina cieszy się dużą popularnością

Pernecja chilijska to krzewinka z rodziny wrzosowatych. Znana jest także jako golteria chilijska lub pernecja ostrokończysta. Z uwagi na to, że wygląda bardzo dekoracyjnie, coraz więcej osób chce mieć ją w swoim ogrodzie. Swoją popularność roślina zawdzięcza nietypowemu wyglądowi. Wytwarza ona owoce przypominające jagody. Mogą przybierać fioletową, różową, białą lub czerwoną barwę. Gdy większość kwiatów traci swój urok wraz z nadejściem zimnych miesięcy, ta roślina będzie pięknie ozdabiać balkon, taras lub ogród. Ma drobne, jasnozielone listki, które są zakończone ostrym szpicem. W zimie mogą przybrać czerwony kolor. Hodowcy-amatorzy muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Perncja chilijska rośnie raczej powoli, jednak jest dosyć łatwa w uprawie.

Jak dbać o pernecję chilijską? Pielęgnacja nie będzie trudna

Z uwagi na to, że pernecja chilijska z łatwością wytrzymuje zimne miesiąca, to jej uprawa nie jest skomplikowana. Wystarczy zapewnić jej podstawowe potrzeby, by cieszyć się kolorowymi owocami i urokliwymi liśćmi przez cały rok. Roślinę najlepiej sadzić jesienią. Jej stanowisko powinno być jasne, ciepłe i oddalone od przeciągów. W półcieniu również sobie poradzi, jednak na słońcu będzie lepiej owocować. Świetnie sprawdzi się w grupach czy na skalniakach. Pernecja chilijska doskonale czuje się w nieco kwaśnej, żyznej i przepuszczalnej ziemi. Wymaga regularnego podlewania, jednak nie musi być ono przesadnie częste. Jeśli chcesz wzmocnić swoją roślinę, to warto od lutego do czerwca stosować odpowiednie nawozy. Dobrze odżywią ją mieszanki dla roślin kwasolubnych albo rododendronów. To idealna roślina jesienna, ponieważ właśnie we wrześniu i październiku wypuszcza kolorowe owoce. Choć jest odporna na niskie temperatury, to można jej pomóc przetrwać zimę okrywając ją agrowłókniną lub słomą.

Więcej o:
Copyright © Agora SA