Rozkrusz w misce, zalej wodą i podlej skrzydłokwiat. Roślina zacznie się uginać się od nowych pąków

Skrzydłokwiaty są nie tylko pięknymi roślinami, ale również niezwykle przydatnymi. Jeśli więc chcemy, by nasz kwiat zachwycał przez długi czas, powinniśmy zadbać o prawidłową pielęgnację. Na szczęście nie jest ona zbyt trudna. Pomoże w niej jednak domowy nawóz, który zapewni ładne kwitnienie.

Skrzydłokwiat jest rośliną, którą z pewnością warto jest mieć w swoim domu. Nie tylko pięknie wygląda, ale również sprawdza się jako oczyszczacz powietrza. Jeśli jednak chcemy, by długi czas cieszył oko, musimy o niego odpowiednie zadbać. Jest kilka błędów, których warto unikać. Można również zrobić samodzielnie nawóz do skrzydłokwiatu. 

Zobacz wideo Roślina Pilea (pieniążek) - jak o nią dbać, by cieszyła oko?

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Najważniejsze jest odpowiednie nawadnianie

Skrzydłokwiat jest naprawdę zjawiskowym i przydatnym kwiatem, który usuwa z powietrza takie substancje jak: formaldehyd, ksylol, toluol, benzol czy trójchloroetylen. Aby jednak cieszyć się tą rośliną przez długi czas, warto zadbać o prawidłową pielęgnację, w tym nawożenie. Błędy mogą skutkować zahamowaniem kwitnienia, a nawet marnieniem. Jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiednie nawadnianie. Skrzydłokwiat jest bowiem rośliną tropikalną i lubi wilgotne powietrze. Oznacza to, że powinniśmy pamiętać o zraszaniu jego liści. Podlewać trzeba go jednak ostrożnie. Nie powinno się używać zimnej, ani twardej wody, ponieważ może skutkować to pojawieniem się na liściach brązowych plam. Lepiej będzie sięgnąć po filtrowaną lub przegotowaną i odstaną wodę o temperaturze pokojowej. Roślinę trzeba podlewać regularnie, kiedy tylko ziemia w doniczce delikatnie przeschnie. Po podlewaniu zawsze trzeba usunąć jej nadmiar z podstawka. W przeciwnym razie korzenie zaczną gnić. Zbyt duża wilgotność podłoża może również doprowadzić do pojawienia się w doniczce pleśni.

Domowy nawóz do skrzydłokwiatu. Będziemy potrzebować wyłącznie dwóch składników

Nie wolno również zapominać o nawożeniu naszego skrzydłokwiatu. Na szczęście nie trzeba będzie pd razu biec do sklepu ogrodniczego w celu kupienia drogich nawozów chemicznych. Domowe nawozy są znacznie tańsze, naturalne i równie skuteczne co te kupne. W celu przygotowania odżywki dla skrzydłokwiatu potrzebować będziemy wyłącznie dwóch składników i kilku sekund pracy. Niezbędne będzie rozpuszczenie 100 gramów drożdży w 10 litrach ciepłej, ale nie gorącej wody. Jeśli jednak nie potrzebujemy aż takiej ilości odżywki, możemy zmniejszyć ilość składników zachowując proporcje 10 gram drożdży na litr wody. Całość dokładnie mieszamy i odstawiamy na około godzinę. Następnie możemy już podlać naszą mieszanką kwiatOdżywka powinna być stosowana regularnie, co 2 tygodnie przez cały sezon wegetacyjny. Na efekty nie będzie trzeba długo czekać. Roślina szybko będzie wypuszczać mnóstwo dorodnych liści i kwiatów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.