Wymieszaj ze sobą dwa produkty z kuchni i wlej do odpływu. Tak pożegnasz popularny problem

Sprzątanie kuchni, jak i całego domu to nie lada wyzwanie. Niestety wiele osób zapomina dość często o pewnym miejscu właśnie w kuchni, które nieczyszczone może narobić sporych kłopotów. Dowiedz się, jak wyczyścić odpływ w zlewie i pozbądź się przykrego problemu.

Zatkany zlew w kuchni przydarzył się chyba każdemu z nas przynajmniej raz w życiu. Gdy widzisz, że woda coraz wolniej spływa, a odpływ jest otwarty, być może to znak, że należy go dokładnie wyczyścić. Dowiedz się, jak szybko i skutecznie wyczyścić odpływ w zlewie w kuchni za pomocą domowych sposobów. Ten trik warto znać. 

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić zatkany zlew? Wykorzystaj domowe sposoby

Sprzątając kuchnie, z pewnością co jakiś czas dokładnie myjesz zlew, jednak większość z nas pomija odpływ. A jak się okazuje, jego również należy myć, jeśli nie chcesz, aby całkowicie się zatkał. Zajmie ci to tak naprawdę chwilę, a zadbasz w ten sposób o swoją domową przestrzeń. W sklepach znajdziesz sporo chemicznych środków i detergentów, jednak zanim wydasz na nie krocie, skup się na domowych sposobach, które znały jeszcze nasze babcie.

Jednym z najpopularniejszych jest ten z wykorzystaniem dwóch produktów z szafki kuchennej. Mowa oczywiście o sodzie oczyszczonej i occie. Do odpływu nasyp kilka łyżek sody i zalej całość pół szklanki octu. Po ok. 15 minutach powinno być już po problemie. Jeśli czujesz się na siłach, a sposób z sodą i octem nie zadziałał, warto spróbować odkręcić kolanko i wyczyścić odpływ od wewnątrz. Gdy nie chcesz aż tak majstrować, poproś kogoś bliskiego o pomoc lub zadzwoń po specjalistę - hydraulik z pewnością rozwiąże problem. 

Tak zadbasz o zlew w kuchni. Unikaj tych czynności i nie będzie problemu

Czyszczenie zlewu oraz jego odpływu powinno być regularne, jednak pamiętaj, aby pewnych czynności unikać, a zobaczysz różnicę. O czym mowa? Wiele osób wyrzuca do zlewu resztki jedzenia, a to ogromny błąd. Wyrzucanie resztek pokarmu sprawia, że ten, osadza się na ściankach odpływu i na rurach. W ten sposób niekiedy dochodzi do powstania zatoru. Pamiętaj również, aby unikać wylewania oleju do odpływu, ponieważ zastyga i gromadzi się w rurach wraz z resztkami żywności. Tak samo sytuacja przedstawia się w łazience. Tam unikaj wrzucania włosów do odpływu, ponieważ mogą narobić poważnych problemów. Jeśli jeszcze ich nie masz, warto zakupić sobie sitka osłaniające odpływ, które uniemożliwią przedostanie się większych zanieczyszczeń do rur w zlewie. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA