Zanim włączysz pralkę, dobrze odmierz detergent. To przez niego twoje rachunki są coraz wyższe

Szykując ubrania do włączenia ich w pralce, zazwyczaj je sortujemy. Następnie wlewamy detergenty i ustawiamy odpowiedni tryb. Wiele osób jednak popełnia pewien błąd podczas aplikowania płynu, dając go o wiele za dużo. Większa ilość może tylko zaszkodzić - dowiedz się dlaczego.

Według wielu osób nie ma praktycznie nic trudnego w praniu ubrań. To jedna z prostszych czynność wykonywanych w domu, jednak czy aby na pewno? Spora część społeczeństwa popełnia błędy, które źle wpływają na stan naszych ubrań oraz na funkcjonowanie samego urządzenia. Dowiedz się, czego lepiej nie robić, a odzież i pralka będą z tobą latami.

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najczęstszy błąd podczas prania. W ten sposób wyrzucasz pieniądze w błoto

Podczas tak banalnej czynności, jaką jest pranie, możemy popełnić naprawdę wiele błędów. Pewne niedopatrzenia mogą niestety sprawić, że rachunki za zużytą energię i wodę będą o wiele wyższe. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest nieodpowiednie odmierzanie detergentów lub jego brak. Wlewając ogromne ilości płynu do prania oraz do płukania, wcale nie sprawisz, że odzież będzie czystsza. Taka czynność może tylko zaszkodzić tkaniom, ponieważ gdy płynów jest za dużo, na ubraniach mogą pojawić się smugi. W takiej sytuacji najczęściej włączamy pranie kolejny raz, zużywając energię, wodę oraz niszcząc ubranie. Jak widzisz, większa ilość detergentu nie ma znaczenia i warto kierować się instrukcją od producenta.

Przed włączeniem prania musisz o tym pamiętać. Tak uratujesz odzież i pralkę

Czasami całkiem nieświadomie popełniamy błędy również te dotyczące prania. Jeśli jednak zależy ci na utrzymaniu ubrań w dobrej jakości, pamiętaj, aby zawsze przed praniem dokładnie je segregować. Nie mówimy tutaj tylko o kolorach - co również jest istotne, jednak dobrze jest także czytać zalecania na metkach. Niekiedy włączając ubranie na nieodpowiednią temperaturę, niszczymy je, więc warto to kontrolować

Nie należy także wpychać brudnych tkanin na siłę do urządzenia. W ten sposób możesz uszkodzić bęben, a gdy już włączysz pralkę wypełnioną po brzegi, ta zużyje o wiele więcej energii oraz nie wszystkie ubrania będą dobrze domyte.

Jeśli chcesz jedynie odświeżyć ubrania, ustaw tryb energooszczędny - niska temperatura i zimna woda równie dobrze poradzą sobie z delikatnym czyszczeniem. Dzięki takim trikom portfel i konto bankowe  z pewnością odczują różnicę oraz co ważne takie postępowanie jest bardzo dobre dla środowiska, o które dziś w szczególności musimy dbać. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA