Tak szybko odświeżysz ubrania w domu. Pranie na sucho robi furorę. Tak robiły nasze babcie

Pranie na sucho cieszy się popularnością od lat. Trik polega na doprowadzeniu odzieży do porządku bez użycia wody. Niektóre tkaniny faktycznie lepiej wyczyścić w ten sposób, aby ich nie uszkodzić. Dowiedz się jak prać na sucho ubrania za pomocą domowego sposobu.

Pranie ubrań w pralce ułatwia nam codzienne obowiązki w domu z zakresu sprzątania - nie da się tego ukryć. Mimo to czasami niektóre części garderoby musimy wyczyścić nieco inaczej. Dowiedz się, jak prać ubrania na sucho, aby ich nie zniszczyć. Te triki warto znać szczególnie jesienią, gdy powracamy do noszenia ciepłych swetrów. Z takich sposobów korzystały nawet nasze babcie. 

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pranie ubrań na sucho. Tak odświeżysz swoją garderobę bez użycia wody

Pranie na sucho to sposób czyszczenia odzieży, na który decyduje się naprawdę sporo osób. Niektórzy co jakiś czas odwiedzają pralnie chemiczne i to właśnie tam korzystają z usługi czyszczenia na sucho. Taki proces jak najbardziej działa, lecz niestety kosztuje sporo, a częste oddawanie ubrań do takowego czyszczenia może je uszkodzić. Właśnie dlatego warto znać triki, które pozwolą ci tak wyprać ubrania w domu.

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest ten z użyciem parownicy lub zwykłego żelazka. Para wodna usuwa nieprzyjemne zapachy oraz zabija niepożądane drobnoustroje. Dzięki czemu tkanina jest odświeżona i wygląda schludnie. Pranie marynarek, płaszczy czy garniturów to często nie lada wyzwanie i sporo stresu. Możesz tego uniknąć, nie wkładając takich części garderoby do pralki, lecz stosując szczotkowanie. Za pomocą szczotki z naturalnego włosia pozbędziesz się drobnych zanieczyszczeń, a efekt końcowy będzie fenomenalny. 

Pranie na sucho jesiennych swetrów. Dzięki temu zostaną z tobą na kilka sezonów

Jesień trwa w najlepsze, więc wiele osób wyciągnęło już z dna szafy sweterki. Pranie tego typu odzieży może być skomplikowane, więc pamiętaj, aby zawsze spojrzeć na zalecenia producenta na metce. Nawet jeśli widnieje informacja o tym, że można prać tkaninę w pralce, lepiej na to uważaj. Zbyt częste czyszczenie w taki sposób, może wpłynąć na jakość swetra. Właśnie dlatego, jeśli materiał nie jest bardzo poplamiony, a chcesz go po prostu odświeżyć, zastosuj babciny trik z mąką ziemniaczaną. Do dużej miski wsyp ok. 1,5 kg mąki i włóż sweter. Przez ok. 10 minut ugniataj tkaninę, tak, aby mąką dostała się do wszystkich włókien. Na koniec wystarczy, że całość delikatnie wytrzepiesz i powiesisz na suszarce. Trik z mąką nie nadaje się jednak do czarnych swetrów. Ubrania możesz także odświeżyć w miarę możliwości poprzez wietrzenie ich na dworze.

Więcej o:
Copyright © Agora SA