To złota zasada idealnego wystroju wnętrz. Dzięki niej twój dom będzie wyglądał jak z katalogu

Urządzając dom, można łatwo zapomnieć o pierwotnym projekcie i wpaść w szał kolorów i pstrokatych dekoracji. Jeśli boisz się, że twoje mieszkanie z gustownego i minimalistycznego stanie się kolorową graciarnią, zastosuj tę prostą zasadę. To sprawdzona metoda projektantów.

Wchodząc do sklepów meblowych często można poczuć ukłucie zazdrości. Wystawy wnętrz są przepięknie urządzone i wiele moglibyśmy dać za to, by nasze mieszkanie wyglądało tak samo. Projektanci pracujący w takich miejscach znają pewne triki, które ułatwiają stylowe umeblowanie domu i właściwe dobranie kolorów. Jeśli chcesz w ten sam sposób wystylizować swoje wnętrze, to wreszcie będzie to możliwe. Pewna ekspertka, pracująca w popularnym sklepie meblowym, zdradziła swój sekret.

Zobacz wideo Maja Bohosiewicz o remontowaniu domu w Hiszpanii. Zdradza, że zrobiła go niskim kosztem

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ekspertka wyjaśnia, jak stylowo urządzić wnętrze. To znany trik projektantów

Mahnaz Heidari Orojloo jest ekspertką do spraw projektowania wnętrz sklepie meblowym IKEA. To właśnie w tej sieci wystawy zapierają dech w piersiach, a klienci chętnie zwiedzają "pokoje" urządzone ze smakiem. Są przytulne, a zarazem funkcjonalne i sprawiają, że chciałoby się w nich zamieszkać niemal od razu. Ekspertka w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "The Sun" zdradziła, że sekret tkwi w równowadze między kolorami podstawowymi a akcentującymi. Kobieta radzi, by zacząć od wybrania schematu kolorów, kluczowych mebli i dzieł sztuki, a także zastanowić się nad oświetleniem i teksturami.

Utrzymanie spójnego stylu i kolorystyki w całej nieruchomości zapewnia spójny wygląd i styl w całym domu

- stwierdziła Orojloo.

Projektantka zdradziła swój sekret. Sukces tkwi w złotej zasadzie

Ekspertka współpracuje ze sklepem IKEA od siedmiu lat. W tym czasie nauczyła się przydatnych sztuczek wnętrzarskich, które urzekają klientów. Kobieta doradziła, by szukać inspiracji w mediach społecznościowych i na takich platformach jak Instagram czy Pinterest oraz w starych, sprawdzonych magazynach meblowych. Podkreśla, że głównym celem w stworzeniu dobrego projektu jest uzyskanie równowagi. 

Profesjonalnie zaprojektowany dom pokazowy będzie łączył elementy luksusu, funkcjonalności i stylu

- stwierdziła. Opowiedziała również o tym, jak przedstawia swoim klientom wskazówki wnętrzarskiej, które upiększą ich mieszkanie. Jedną z nich jest wstawienie mebli i luster, które sprawią, że pomieszczenia wydadzą się większe. Ponadto do małych przestrzeni zaleca funkcjonalne meble, które zajmą mniej miejsca. Jeśli jednak marzy ci się przepiękny dom, który będzie tak atrakcyjny, jak wystawy w IKEA, to Orojloo radzi, by zastosować niezawodną zasadę 60-30-10. Dotyczy ona proporcji między kolorami.

Sześćdziesiąt procent pokoju ma kolor tła, 30% ma kolor drugorzędny, a 10% ma kolor akcentujący

- zdradziła ekspertka. Dodała też, że kolory są kwestią indywidualną, dlatego warto wybrać odcienie, które wprawiają nas w dobry nastrój i pod nie wybierać dekoracje.

Więcej o: