Chemiczne detergenty pójdą w odstawkę. Ten peeling do umywalki to hit. Usunie najgorsze zabrudzenia

W umywalkach i zlewach często pojawiają się brudne i tłuste plamy, które bardzo ciężko usunąć. Gdy specjalistyczne środki zawodzą, stwórz domową i tanią mieszankę. Dobry peeling nie tylko pozbędzie się zabrudzeń, ale też nie zarysuje powierzchni umywalki.

Sprzątanie dla wielu osób nie jest przyjemnym obowiązkiem. Niektóre pomieszczenia, takie jak łazienka czy kuchnia, zbierają masę brudu, który trudno czasem usunąć przy pomocy zwykłych chemicznych detergentów. Ponadto specjalistyczne środki bywają bardzo drogie i nie chcemy kupować płynów do każdego pomieszczenia z osobna. W tej sytuacji warto samodzielnie stworzyć prostą, uniwersalną i tanią mieszankę, która skutecznie poradzi sobie nawet z zaschniętym brudem. Zapomnij o uporczywym szorowaniu i zastosuj domowy peeling do sprzątania.

Zobacz wideo Jak być eko? Zacznij od domowego płynu do czyszczenia!

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Detergenty pójdą w odstawkę. Ten domowy peeling zdziała cuda

Ten trik został opisany przez Lindsey Ellefson, redaktorkę serwisu Lifehacker, prezentującego proste i sprytne rozwiązania, które pomogą w codziennym dbaniu o dom. Kobieta poznała specjalną miksturę do sprzątania podczas rejsu łodzią. Wraz z partnerem codziennie łowili i obrabiali ryby, a domowy peeling pomagał im w usunięciu zabrudzeń i brzydkich zapachów z umywalki po takiej robocie. Lindsey wskazała kilka składników, które wielu z nas może już mieć w swoich domach. Jeśli jednak ich nie posiadamy, to w sklepie będą kosztować zaledwie kilka złotych. Do przygotowania peelingu potrzebujesz:

  • sody oczyszczonej,
  • delikatnego mydła w płynie,
  • olejku eterycznego o ulubionym zapachu,
  • wody.

Domowy peeling do umywalki. Zapomnij o brudnych plamach

Lindsey zaleca, by zmieszać ze sobą szklankę sody oczyszczonej, do tego jedną czwartą mydła i kilka kropel olejku eterycznego. Następnie powoli dolewaj wodę, jednocześnie mieszając tak długo, aż całość przybierze konsystencję, która najbardziej tobie odpowiada. Peeling powinien być gęsty, jednak nie na tyle, by proszku było więcej niż wody. Nie może być też zbyt rozwodniony, dlatego dolewaj wodę bardzo ostrożnie. Gdy wymieszasz całość, nałóż środek na zabrudzenia w zlewie za pomocą gąbki lub ręcznika papierowego. Wcieraj go delikatnie w plamy, a następnie spłucz ciepłą wodą. Po brudzie nie będzie ani śladu. Ta metoda jest nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna dla zlewu. Soda oczyszczona jest na tyle delikatna, że nie uszkodzi powierzchni umywalki ani nie zrobi na niej rys.

Więcej o: