Rozwieszanie lampek na choince już nigdy nie będzie katorgą. Tak zrobisz to szybko i bez nerwów

Święta Bożego narodzenia już lada moment, a wiele osób rozpoczęło właśnie gromkie przygotowania. Jednym z etapów jest zakup choinki oraz ubranie jej w świąteczne ozdoby. Niestety, dla niektórych rozplątywanie lampek i układanie ich na drzewku jest prawdziwym koszmarem. Jak to zrobić, aby się nie namęczyć? Sposobów jest kilka.

Często przechowujemy świąteczne ozdoby w kartonach, przez co po wyciągnięciu świąteczne lampki potrafią przypominać jeden wielki supeł. Ich rozplątywanie oraz zakładanie na drzewko jest niezwykle czasochłonnym i mozolnym zajęciem, które potrafi przerosnąć nawet największych miłośników bożonarodzeniowej atmosfery. W takich momentach cały czar pryska. Co zrobić, aby tego uniknąć? 

Zobacz wideo Świąteczne bombki na choinkę. Jak wykonać je w domu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zakładanie lampek na choinkę. Ten trik ułatwi ci dekorowanie świątecznego drzewka 

Zanim przejdziemy do ubierania choinki, trzeba rozprawić się z prawdziwą plątaniną. W tym przypadku eksperci zalecają, aby włączyć sobie muzykę relaksacyjną i zaprosić do pomocy bliskie nam osoby - tak będzie łatwiej. Najlepszym sposobem jest rozłożenie lampek na płaskiej powierzchni i znalezienie początku takiego sznura, który cały czas powinien być w zasięgu naszego wzroku. Później to już tylko i wyłącznie kwestia opanowania oraz kilku porządnych oddechów. Jak już będziemy mieli to za sobą, przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest zakładanie lampek na choinkę. Niestety, tutaj również możemy napotkać kilka problemów. Jednym z nich jest na przykład wysokość drzewka. Zamiast tracić czas na poszukiwania drabiny, warto użyć czegoś, co będzie pewnego rodzaju "wysięgnikiem". Wystarczy wziąć jakikolwiek kij i przymocować do niego - za pomocą taśmy klejącej - haczyk bądź odpowiednio uformowany drut. Dzięki temu bez problemu ułożymy lampki na wyższych partiach choinki

Ubieranie choinki może być proste i przyjemne. Wystarczy pamiętać o kilku trikach 

Przyozdabiając choinkę, warto zacząć właśnie od lampek, a ich układanie od samej góry choinki, co pozwoli na równomierne rozłożenie światełek. Ważne jest także, aby w trakcie tej czynności lampki były zapalone, ponieważ to również ułatwi nam zadanie - od razu będziemy widzieć finalny efekt. Jeśli w trakcie okaże się, że sznur jest nieco za krótki, przez co nie będą one tak gęsto ułożone, jakbyśmy tego chcieli, to również nie jest koniec świata. W "gołych" miejscach warto umieścić duże ozdoby, takie jak kokardy lub bombki przypominające figurki, które zakryją powstałe dziury i jednocześnie odwrócą od nich uwagę. Jest coś jeszcze. Choć na taki ruch w tym roku jest już za późno, to możesz zadbać o to, aby w przyszłym roku było jeszcze prościej. Gdy będziesz już ściągał ozdoby z choinki, warto umieścić je w kartonach z dokładnym opisem, tak aby się ze sobą nie mieszały. To samo dotyczy lampek, jednak te należy owinąć na przykład wokół jakiegokolwiek pojemnika lub dużej kartonowej rolki, dzięki czemu przyszłoroczne rozwijanie światełek będzie prawdziwą bułką z masłem. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA