Posmaruj tym uszczelki w samochodzie, a więcej nie zamarzną. Wystarczy sięgnąć po tani produkt z apteki

Czym wysmarować uszczelki w samochodzie, aby nie zamarzały? To pytanie jesienią i zima pojawia się w głowach wielu kierowców. Jeśli zastanawiasz się, co na zamarzające uszczelki w samochodzie będzie najlepsze, to mamy dla ciebie odpowiedź. Środek na zamarzające uszczelki znajdziesz w każdej aptece.

Zima to piękna pora roku, lecz również zmora dla kierowców. Warunki na drogach nie zachęcają do długich podróży, podobnie jak walka z zamarzniętymi drzwiami każdego ranka. Jeśli chcesz pozbyć się tego problemu, mamy świetne rozwiązanie. Oto sekretny produktu, który sprawi, że zamarznięte drzwi w aucie będą przeszłością. 

Zobacz wideo Przedłużające się mrozy to ryzyko powodzi. Do pracy ruszyły lodołamacze - wśród nich Puma i Sokół

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym smarować uszczelki w aucie przed mrozem? Zamarzające drzwi w samochodach zimą to zmora kierowców. Chuchanie na zamek nic nie da

Niemalże każdy kierowca w Polsce choć raz miał problem z zamarzniętymi drzwiami w samochodzie. Gdy temperatura spada poniżej zera, może zdarzyć się, że wejście do auta będzie nie lada wyzwaniem. Jeśli nie garażujesz pojazdu, musisz wiedzieć, co zrobić w takiej sytuacji - okazuje się, że rozwiązanie jest banalnie proste. Nerwowe ruchy klamką czy chuchanie na zamek będą zbędne.
W takim przypadku trzeba sięgnąć po środki, które faktycznie działają. Dowiedz się, jak otworzyć przymarznięte drzwi w samochodzie oraz czym smarować uszczelki, aby niczego nie uszkodzić.

Czym smarować uszczelki w drzwiach auta. Gliceryna na uszczelki i wazelina techniczna to twoi sprzymierzeńcy

Wilgoć, która w czasie dnia pojawia się na drzwiach, w pewnym momencie przedostaje się do uszczelek oraz zamka. W nocy, gdy temperatura drastycznie spada, woda zmienia się w lód i rankiem pojawia się problem z wejściem do pojazdu. Chcąc uniknąć takich scenariuszy, warto zastosować trik, o którym mało kto słyszał. Wystarczy, że zakupisz w aptece najzwyklejszą glicerynę. Wiele osób decyduje się również na wazelinę techniczną. Czy produkty czymkolwiek się od siebie różnią? Teoretycznie tak, ponieważ ta pierwsza jest oczyszczona, więc jaśniejsza. Bez problemu na uszczelki możesz użyć obu - a jak to zrobić? 

Produkt nałóż na uszczelki w samochodzie, lecz pamiętaj, aby zrobić to w ciepły dzień. Co ważne przed całym procesem dokładnie wyczyść i osusz uszczelki. Trik możesz wykonywać profilaktycznie co jakiś czas - to świetne rozwiązanie, które jest tanie i sprawi, że niepotrzebne nerwy o poranku odejdą w zapomnienie. Pamiętaj, że jeśli twoje auto nie jest garażowane, stojąc na zewnątrz podczas przymrozków, jest szczególnie narażone na zamarzanie. Właśnie dlatego pomyśl także nad specjalnym pokrowcem na samochód lub matą na szybę, która ochroni ją przed zamarznięciem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA