Ścierki kuchenne będą jak nowe. Dodaj do wody tani produkt z apteki. Działa lepiej niż chemia

Odplamianie ścierek kuchennych to koszmar wielu osób, jednak zanim uznasz, że nie da się ich wyczyścić, wypróbuj nasz domowy sposób. Wystarczy, że do wody dodasz pewnie produkt z apteki, który być może masz już w domu. Gotowanie ręczników kuchennych to niejedyna metoda prania ścierek.

Ścierki kuchenne, z uwagi na swoje przeznaczenie, codziennie są narażone na trudny do usunięcia brud. Wycieramy nimi rozlane napoje, zupy czy ściągamy okruchy pozostawione po jedzeniu. Niektóre plamy, szczególnie te ciemne jak np. po barszczu, ciężko usunąć. Zwykłe pranie może nam nie pomóc. Jeśli chcesz skutecznie wybielić ręczniki kuchenne, warto zastosować pewien domowy sposób. Zadziała lepiej niż proszek do prania.

Zobacz wideo Jak zrobić ekologiczny domowy płyn do tkanin? Nie ma nic prostszego!

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak doprać brudne ścierki? Nie popełniaj tych błędów

Wśród wielu osób utrwaliło się przekonanie, że brud najlepiej schodzi w wysokich temperaturach. Nasze babcie zwykłe gotowały brudne ręczniki, szmatki czy bieliznę w garnku z wodą, stąd taka metoda została w naszych głowach. Nawet jeżeli kolorowe plamy znikną, to w ten sposób można łatwo uszkodzić materiał. Niezależnie od tego, co spowodowało zabrudzenia, wszystkie rzeczy powinny być prane zgodnie z zaleceniami producenta, które umieszczono na metkach. W ten sposób materiał zachowa swoją miękkość i będzie przyjemny w dotyku. Lepiej też nie stosować nieznanych środków chemicznych i silnych wybielaczy. Resztki takiego płynu mogą gromadzić się w zakamarkach pralki i uszkodzić ubrania przy następnym praniu. Lepiej spróbuj samodzielnie przygotować domową mieszankę, która poradzi sobie nawet z najgorszymi zabrudzeniami.

Domowe sposoby na pranie ścierek kuchennych. Plamy znikną w mgnieniu oka

Podczas usuwania ciemnych zabrudzeń najważniejszy jest czas. Nie należy zwlekać z praniem, ponieważ plamy mogą ulec reakcjom chemicznym, w efekcie których brud utrwali się na materiale. Im później zabierzemy się za czyszczenie, tym ciężej będzie plamy usunąć. Nie musisz jednak od razu lecieć do sklepu po chemiczne produkty do prania. W tym wypadku świetnie sprawdzi się coś, co być może masz już w swojej domowej apteczce. Mowa o wodzie utlenionej. Choć jest kojarzona głównie z właściwościami odkażającymi, to świetnie sprawdzi się również przy usuwaniu ciemnych plam. Wystarczy przygotować mieszankę z ciepłej wody i nadtlenku wodoru w proporcji 3:1 i zamoczyć w niej zabrudzoną szmatkę na około półtorej godziny. Przy lekkich plamach wystarczy jedynie spryskać materiał takim roztworem. Następnie wypierz kuchenne ręczniki ze standardowymi detergentami. Po wyjęciu z pralki brud zupełnie zniknie, a ścierki będą wyglądały jak nowe. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA