Chleb będzie świeży nawet przez 2 tygodnie. Wystarczy, że zamiast do chlebaka wrzucisz go tam

Chleb jest jednym z najbardziej podstawowych produktów spożywczych. Znajdziemy go w niemal każdej polskiej kuchni. Niestety, jego przydatność dość szybko się kończy. Są jednak sposoby, które pozwolą nam zachować świeżość pieczywa na dłużej. Jeden z nich jest dość niekonwencjonalny.

Chleb należy do najbardziej podstawowych produktów. Można go znaleźć w niemal każdej kuchni. Jego wadą jest niestety krótki termin przydatności. Pewna tiktokerka ma jednak sposób na jej przedłużenie. Choć może się wydawać niekonwencjonalny, to jak się okazuje, jest niezwykle skuteczny.

Zobacz wideo Przepis na szybki domowy chleb z ziaren. Nie potrzebujesz ani mąki, ani drożdży

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego chleb pleśnieje w chlebaku? Są sposoby, by przedłużyć przydatność pieczywa

Zapach świeżego pieczywa sprawia, że ślinka cieknie. Chrupiący chleb jest nie tylko idealny do kanapek, ale również stanowi świetny dodatek do całej masy dań. W Polsce do teraz uważa się go za jeden z  najważniejszych i najczęściej kupowanych produktów spożywczych. Niestety, przeważnie już po kilku dniach traci on swoją świeżość. Twardnieje, wysycha czy też pleśnieje - w tym ostatnim wypadku najczęściej ze względu na nadmierną wilgoć. Właśnie dlatego część osób chętnie inwestuje w odpowiednie chlebaki. Niestety nawet one nie gwarantują, że nasz chleb po kilku dniach się po prostu nie przedawni. Okazuje się jednak, że jest jeszcze inny sposób na przedłużenie zdatności pieczywa. Nie chodzi tym razem o mrożenie nadmiaru, choć jest to świetny sposób na przechowywanie go. Jedna z użytkowniczek TikToka, podpisująca się jako @Sammar, postanowiła pochwalić się innym sposobem na przedłużenie świeżości chleba. Jest on co prawda niekonwencjonalny, ale wciąż niezwykle skuteczny.

Jak przechowywać chleb? Dzięki temu zachowa świeżość tygodniami

Sammar przyznaje, że odwiedzający ją w domu znajomi są mocno zdziwieni, kiedy widzą, skąd wyciąga bochenek chleba. Ich zdumienie jest zrozumiałe, kobieta trzyma bowiem swoje pieczywo... w mikrofalówce. Jak tłumaczy, urządzenie idealnie sprawdza się w roli chlebaka, a umieszczony tam chleb zachowuje swoją świeżość nawet do trzech tygodni. Zanim uznamy, że jest to ewidentny fejk, to warto spojrzeć na komentarze pod jej postem. Duża część osób jest zaskoczona jej sposobem. Znaleźli się jednak tacy internauci, którzy przechowują swoje bochenki w dokładnie ten sam sposób. Jedna z komentujących przyznała, że to musi być prawda, ponieważ sama zostawiła chleb w kuchence mikrofalowej w przyczepie wakacyjnej i gdy znaleźli go w kolejnym sezonie, okazało się, że wciąż jest miękki i nie spleśniał.

Więcej o:
Copyright © Agora SA