Tak przygotujesz cynamonowy świecznik. To piękna ozdoba na wigilijny stół lub prezent dla bliskich

Ozdoby świąteczne DIY są w tym roku niezwykle popularne. Jeśli chcesz zaskoczyć rodzinę podczas Wigilii, przygotuj samodzielnie wyjątkowy świecznik. Zrobisz go z lasek cynamonu. Taka dekoracja nie tylko pędzie pięknie wyglądać, ale też przyjemnie pachnieć.

Bożonarodzeniowe dekoracje nadają wyjątkowego charakteru naszym mieszkaniom w tym świątecznym okresie. Niestety w sklepach potrafią być bardzo drogie, a jednak przed świętami Polacy starają się ograniczyć wydatki z uwagi na konieczność przygotowania prezentów. Jest jednak pewien sposób, dzięki któremu nie przepłacisz. Ozdoby możesz bowiem przygotować samodzielnie. Ich przygotowanie nie zajmie długo, a będą piękną pamiątką na lata.

Zobacz wideo Prezent w nietypowym kształcie? Nie ma obaw! Tymi sposobami możesz zapakować wszystko

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ozdoby do stroików bożonarodzeniowych. Jak zrobić cynamonowy świecznik na święta?

W święta dekoracje to nie tylko figurki choinek, Mikołaja czy elfów. Klimat tworzą również zapachy. Czasami wystarczy pięknie pachnąca świeczka, by poczuć, że Boże Narodzenie pojawiło się już w naszych domach. Jeśli jednak nie masz czasu na chodzenie po sklepach i wybierania idealnego zapachu, możesz samodzielnie przygotować pięknie pachnący świecznik. Nada się również jako element bożonarodzeniowego stroika lub prezent dla bliskich. Ze świętami kojarzy się przede wszystkim aromat cynamonu, charakterystyczny dla słodkich wyrobów, jakie stawiamy na wigilijnym stole. W związku z tym do przygotowania takiego świecznika będziesz potrzebować:

  • grubej świeczki,
  • kilkunastu lasek cynamonu,
  • pistoletu z klejem na gorąco,
  • sznurka do ozdoby.

Cynamonowy świecznik krok po kroku. Ozdoby świąteczne DIY

Wykonanie cynamonowego świecznika nie jest trudne. Wystarczy trzymać się poniższej instrukcji, a przygotujesz ozdobę w zaledwie kilka minut.

  1. Wybierając świeczkę, należy wziąć pod uwagę długość lasek cynamonu. Warto najpierw zakupić ten produkt, zmierzyć laski, a następnie wybrać świeczkę o tej samej długości, aby świecznik w całości ją pokrywał.
  2. Następnie za pomocą gorącego kleju przyklejamy każdą laskę pionowo do świeczki w taki sposób, by stykały się brzegami. Pamiętaj, że klej jest bardzo gorący, dlatego dzieci nie powinny robić takiej ozdoby. Jest też płynny, dlatego wystarczy nałożyć na laski cienki pasek kleju, by nie wyszedł brzegami podczas dociskania do świeczki.
  3. Gdy już przykleisz cynamon do świeczki, a klej wyschnie, zwiąż całość sizalowym sznurkiem. Jest to tylko element dekoracyjny, więc możesz go zamienić na świąteczną kokardę wykonaną z innego materiału.

Tak przygotowana świeca będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale też przyjemnie pachnieć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.