Wakacje na ostatnią chwilę mogą wydawać się ekscytujące, ale w praktyce oznacza to duży stres, który będzie towarzyszył nam także podczas wyjazdu. Urlop 2024 planują przede wszystkim rodzice, którzy rezerwując wyjazd z dziećmi w odpowiednim momencie, mogą uzyskać lepszą cenę. Kiedy wypadają dni wolne od pracy w 2024 roku? Sprawdź poniższy kalendarz i skorzystaj z gotowych wskazówek.
W nowym roku możemy liczyć na 13 dni wolnych od pracy (10 z nich wypada w dniu roboczym). 2024 rok przy dobrym planowaniu oraz zielonym świetle od pracodawcy pozwala na pozyskanie kilku długich weekendów. Jak rozłożyć 26 dni tradycyjnego urlopu tak, aby kilka razy w roku można było pozwolić sobie na małe wakacje?
Kalendarz świąt 2024 ułatwia planowanie urlopu. W Polsce kwestię oficjalnych dni świątecznych reguluje ustawa, zgodnie z prawem możemy liczyć na 13 dni wolnego z okazji świąt, dodatkowo wolne są też wszystkie niedziele. Oto dni wolne w 2024 roku:
Każdy, kto z wyprzedzeniem musi podać pracodawcy informację na temat planowanego urlopu, może skorzystać z poniższej rozpiski. Jak zamienić święta 2024 w długie weekendy 2024?
Długie weekendy 2024 można planować już na początku roku. Urlop wypoczynkowy wypisany od 2 do 4 stycznia oraz dodatkowy dzień wolny za 6 stycznia wykorzystany 5 stycznia, pozwala uzyskać aż dziewięć dni tylko dla siebie i bliskich.
W lutym warto wygospodarować kilka dni wolnych z powodu ferii, ale jedyne, na co możemy liczyć w tym miesiącu to wolne weekendy.
Kolejna szansa na długi weekend wypada na przełomie marca i kwietnia. Planując urlop wypoczynkowy od 2 do 5 kwietnia, mamy szansę na kolejnych dziewięć dni na wypoczynek.
Jak zapowiada się przyszłoroczna majówka? Fani grillowania pod chmurką powinni być zadowoleni. Trzy dni urlopu wypoczynkowego (29 - 30 kwietnia oraz 2 maja) w połączeniu z majówką (1 maja, środa / 3 maja, piątek) dają dziewięć wolnych dni, które możemy przeznaczyć na relaks.
Przy okazji Bożego Ciała (30 maja, czwartek) urlop zaplanowany na 31 maja pozwoli otrzymać cztery dni na wypoczynek. Kolejną opcją są dodatkowe trzy dni urlopu w dniach 27 - 29 maja, które pozwolą uzyskać kolejny długi weekend w wymiarze dziewięciu dni.
15 sierpnia (Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny) to czwartek, zatem wniosek wypisany na 16 sierpnia pozwala otrzymać cztery dni wolnego.
W listopadzie jeśli wpiszemy wniosek od 28 do 31 października (1 listopada wypada w piątek) i następnie od 12 do 15 listopada (11 listopada wypada w poniedziałek) uzyskamy po dziewięć dni wolnego.
W grudniu 25 i 26 wypadają w środę i czwartek. Urlop w dniach 23 - 24 i 27 grudnia daje nam dziewięć dni wolnego. Jeśli dodamy do tego 30 i 31 grudnia to razem z 1 stycznia wyjdzie aż 12 dni wolnego.
Zobacz też: Krótkie fryzury dla pań po 50-tce na święta - uczesz się jak ulubiona gwiazda i wyglądaj olśniewająco