Zamiast wyrzucać do śmieci, uratuj roślinę. Dzięki temu odpadkowi skrzydłokwiat więcej nie zgubi liści

Skrzydłokwiat to wyjątkowa roślina, która ma w Polsce wielu fanów. Jeśli zdobi i twoje mieszkanie, lecz nie rośnie- mimo odpowiedniej pielęgnacji - spróbuj odżywić go tą miksturą. Większość osób traktuje tę rzecz jak odpadek. Tak możesz zachęcić kwiat do wzrostu.

Skrzydłokwiat to piękna i pożyteczna roślina, która swoją nazwę zawdzięcza głównie liściom - przypominają skrzydła. Uwodzi wyglądem, lecz nie tylko to jest jej atutem. Dowiedz się, jak wiele dobrego może wprowadzić do przestrzeni w domu i co zrobić, aby została z tobą na lata. Oto wskazówki jak dbać o skrzydłokwiat - uwielbia odżywki domowej roboty i m.in. na tym dziś chcemy się skupić. 

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego warto mieć skrzydłokwiat w domu? Postaw go w sypialni i poczuj różnicę

Skrzydłokwiat najczęściej można spotkać w sypialniach. Roślina - jak się okazuje - pochłania tlenek węgla, tlenek azotu oraz nikotynę, lecz to nie wszystko. Potrafi również neutralizować zarodniki pleśni, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. W pomieszczeniu, w którym śpimy, warto więc postawić takowy kwiat, aby nasz organizm mógł odpocząć po całym dniu obowiązków w dobrych warunkach. A jak wygląda pielęgnacja skrzydłokwiatu? Nie jest skomplikowana, lecz zwróć uwagę na kilka aspektów.

Kwiat potrzebuje sporo wody, lecz uważaj, aby nie przelać korzeni - to jeden z częstszych problemów początkujących ogrodników. Co do stanowiska, najlepiej doniczkę postawić blisko okna zimą, a latem w zacienionej części pokoju, by nie narażać liści na poparzenia słoneczne. Gdy zauważysz, że mimo odpowiedniej pielęgnacji, roślina nie chce zakwitnąć, być może konieczne będzie zastosowanie domowej odżywki. 

Domowy nawóz z torebek po herbacie. Tak uratujesz swoją roślinę

Niestety, czasami skrzydłokwiat może zacząć marnieć. Często na zimę przyczyną takowej sytuacji jest zbyt suche powietrze. W efekcie roślina nie chce kwitnąć lub gubi liście, co nie wygląda estetycznie. Możesz tego uniknąć, stosując domową odżywkę z torebek po herbacie. W okresie jesienno-zimowym w wielu polskich domach pija się takowego napoju naprawdę sporo, a jeśli również to robisz, pamiętaj, aby nie wyrzucać odpadków, czyli torebek z fusami.

Wystarczy, że fusy wrzucisz do doniczki, delikatnie przemieszasz z glebą i podlejesz podłoże tak jak zwykle. Taki trik wzmocni roślinę i pobudzi ją do kwitnięcia lada moment. Odżywkę aplikuj raz lub dwa razy w miesiącu, a efekty na pewno pozytywnie cię zaskoczą. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA