Ślizgasz się po chodniku? Wystarczy przykleić to do butów. Ten trik uchroni cię przed bolesnym upadkiem

Zimowy spacer dla jednych będzie przyjemną rozrywką, a dla innych prawdziwą walką o życie. Ślizgające się na lodzie buty to koszmar, który codziennie dotyka wiele osób. Jeśli nie chcesz martwić się o upadek na oblodzonym chodniku, wypróbuj te domowe sposoby.

Temperatury na zewnątrz są z dnia na dzień coraz niższe, a to oznacza, że na ziemi pojawił się lód. Z pewnością wiele osób idąc do pracy musiało mocno skupiać się na tym, by nie stracić równowagi. Ryzyko upadku w takich warunkach pojawia się zarówno przy szpilkach, jak i płaskim obuwiu, jednak są sposoby, które mogą poprawić nasz poziom bezpieczeństwa. Jeśli nie chcesz spacerować w stresie i napięciu, warto je wypróbować.

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo na oblodzonym chodniku? Zwróć uwagę na swoje buty

Wychodząc na dwór przy trudnych warunkach pogodowych warto zastanowić się, jakie obuwie sprawdzi się najlepiej. W szpilkach lub innych butach na wysokim obcasie można z łatwością poślizgnąć się na lodzie i zrobić sobie krzywdę, dlatego przy mroźnej pogodzie lepiej postawić na kwestie bezpieczeństwa i komfort chodzenia niż względy estetyczne. Nie oznacza to jednak, że każde obuwie z płaską podeszwą nie będzie się ślizgać na lodzie.

Aby zabezpieczyć się przed upadkiem, warto odwiedzić szewca, który wyklei buty gumowymi zelówkami ze specjalnymi żłobieniami lub wymieni fleki na kauczukowe. W sklepach obuwniczych można też nabyć naklejki na podeszwy, które zapewniają lepszą przyczepność. Jeśli jednak nie chcesz wydawać pieniędzy, możesz zabezpieczyć buty samodzielnie. Jak to zrobić?

Najlepsze patenty na śliskie obuwie. Dzięki temu poczujesz się stabilnie

Jeśli twoje buty ślizgają się na mrozie, warto nakleić na podeszwy plastry opatrunkowe. Muszą one jednak być materiałowe, aby się sprawdziły. Można je nakleić wzdłuż podeszwy lub w kształcie litery X. Choć jest to skuteczny sposób, to niestety krótkotrwały. Na śniegu czy deszczu plastry będą namakać, w efekcie czego po krótkiej chwili odkleją się.

Aby poprawić przyczepność butów, można użyć lakieru do włosów. Na początek należy delikatnie potraktować podeszwy papierem ściernym, a następnie spryskać je lakierem. Powtarzaj tę czynność co pewien czas, by mieć pewność, że ta metoda będzie skuteczna. Możesz też posmarować buty delikatną warstwą silikonu. Najpierw należy oczyścić podeszwę z brudu, a następnie "narysować" na niej szlaczki z silikonu. Po zaschnięciu będzie on zapobiegał poślizgom i ewentualnym upadkom.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.