Tak przesadzisz drzewko świąteczne do ogrodu. Pamiętaj o tych zasadach, a przetrwa do grudnia

Święta, święta i po świętach! Wiele osób decyduje się więc na usunięcie ozdobionych choinek z domów. Jeśli w tym roku miałeś żywe drzewko, a nie chcesz go wyrzucać, możesz przesadzić je do ogrodu. Jak to zrobić? Wyjaśniamy.

Nie chcesz żegnać się z urokiem świąt i marzysz o tym, aby niepowtarzalny klimat utrzymywał się przez cały rok? To możliwe. Wystarczy, że świąteczne drzewko, zamiast wylądować na śmietniku, stanie się piękną ozdobą twojego ogrodu. Jak przesadzić choinkę? O tych aspektach musisz pamiętać. 

Zobacz wideo Gruzja - to tutaj rodzą się bożonarodzeniowe choinki całej Europy. Nie jest to jednak nic uroczego Wybierz serwis

Co zrobić z choinką po świętach? Zamiast wyrzucać, wykorzystaj w ogrodzie

Święta Bożego Narodzenia już za nami, podobnie jak święto Trzech Króli, więc wiele osób decyduje się na usunięcie choinek z domu. To właśnie 6 stycznia jest pierwszym terminem, kiedy zgodnie z zasadami wiary, możemy schować najpopularniejszy symbol świąt do szaf. Osoby posiadające sztuczne drzewka złożą ozdobę, a ta cierpliwie poczeka w kącie lub na strychu na kolejny magiczny czas. Co jednak z żywymi choinkami? Ku zdziwieniu wielu, te można bez problemu zasadzić w ogrodzie. Wprowadzanie świątecznego klimatu do ogrodu staje się coraz popularniejsze wśród Polaków. To bez wątpienia doskonały sposób na stworzenie trwałej i zielonej ozdoby na cały sezon. Co zrobić, aby magiczne drzewko świąteczne przyjęło się w ogrodzie i zdobiło przestrzeń przed domem przez kolejne miesiące? 

Przesadzanie choinki świątecznej do ogrodu. Zwróć uwagę na te aspekty

Przesadzanie choinki z domu do ogrodu pozwala na ponowne wykorzystanie drzewka, co z pewnością spodoba się naszej naturze. Jak więc zabrać się za cały proces? Wszystko zaczyna się już w grudniu, gdy kupujemy choinkę i ta zdobi nasze mieszkania. Należy dobrze o nią dbać i zapewnić jej odpowiednie warunki. Jeśli zmarnieje jeszcze w domu, nie przyjmie się w ogrodzie.

Mając zdrowe i dobrej jakości drzewko, wybierz odpowiednie miejsce w ogrodzie i wykop dziurę, a dzień przed finalnym przesadzeniem obficie podlej choinkę. Wyjmij drzewko z doniczki, uważając na korzenie - możesz pomóc sobie łopatą. Delikatnie włóż choinkę do dziury, zakop glebą i podlej. Na koniec wyściółkuj drzewko korą sosnową, ta zabezpieczy przed rozwojem chorób i rozrostem chwastów. Dodatkowo pamiętaj o regularnym podlewaniu choinki, bez odpowiedniej wilgotności, może nie wytrzymać do grudnia. Ogrodnicy zalecają, aby robić to co ok. 10 dni. W przypadku gdy prognozy pogody zapowiadają wiatry, dobrze jest przywiązać nowe drzewko w ogrodzie w taki sposób, aby uniemożliwić oderwanie się korzeni od ziemi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.